.

Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

LAPSI.AL

TIRANA OBSERVER

SHQIP

ZEMRASHQIPTARE

RTV ZIK

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

SEKRETE BUKURIE

KOSOVARJA

RIPOST

Parapsikologji

1       2

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Sabir KRASNIQI

ESENCA E MAGJISĖ

Magjia (qė nėnkupton mrekulli, ēudi etj.) ėshtė tėrėsi veprimesh qė bėhen pėrmes lėvizjeve tė sendeve ose pėrmes fjalėve, lutjeve etj., e tė cilat kanė fuqi tė ndikojnė...

SHIKIMI NĖ SHPIRTIN E NJERIUT

Edhe pse e njohur qė njė kohė tė gjatė. Edhe pse ėshtė eksperimentuar mjaft me tė, edhe mė tej ekzistojnė qėndrime kontroverse ndaja kėtij fenomeni...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Sabir KRASNIQI

MAGJIA E BARDHĖ DHE E ZEZĖ

 „Magjia e bardhė“ vjen si rezultat i produktit tė sė mirės dhe operimet e saj janė: shėrimet psikike, lutjet, largimet e vetive tė paqėndrueshme tė karakterit, zhvillimin...

HIPNOZA NDĖR SHEKUJ

Ndikimi i njė individi mbi tjetrin dhe vėnia nė gjumė  pėr qėllime mjekuese, njihej edhe nga populli i vjetėr romak. Shkrimtarėt romakė, Marciali, Apuleu...

Shkruan: Salih BASHA

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Ē’ĖSHTĖ ĖSHTĖ HAJMALIA DHE Ē’ĖSHTĖ ĖSHTĖ TALISMANI ?

Talismani i vėrtetė i ngjanė njė baterie e cila mbushėt vet si njė bateri solare apo diellore. Nė Talisman janė tė gravuara simbolet...

Ē’ĖSHTĖ HIPNOZA?

Edhe pse teori tė plotė pėr hipnozėn, nė kuptimin e definicionit tė plotfuqishėm, edhe sot e kėsaj dite  nuk ka, vėshtrimet e sotme moderne  pėrjashtojnė ēfarėdo...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Adnan ABRASHI   -  NANDA

POSTHIPNOZA

Sugjestioni posthipnotik, ose siē quhet edhe ndryshe hipnoza e  tempuar (kurdisur), pėrbėhet nga ajo, qė sugjestioni i dhėnė gjatė gjendjes hipnotike, zbatohet...

 ECJA NĖPĖR PRUSH?!

 Shoqata pėr krijimin e njeriut tė ri "VEGIMI MISTIK" nga Prizreni, ėshtė njė shoqatė joqeveritare e cila aktivitetin e saj e mbėshtet nė evidentime...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Sabir KRASNIQI

 ESENCA E PARAPSIKOLOGJISĖ

 “Askush nuk ka tė drejtė tė nėnēmojė shkencėn, tė cilėn nuk e njeh”

(Paracelzusi)

Ē’ĖSHTĖ PARAPSIKOLOGJIA?

Dukurit paranormale, nė format e veta tė ndryshme shpėrthejnė kornizat e botės sonė shkencore. Epoka e shkencave natyrore ėshtė nė kulm...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Sabir KRASNIQI

MODIFIKIMI I SJELLJEVE

Pasuesit e Pavlovit konstatuan se sjelljet mund tė „kushtėzohen“ te tė gjitha qeniet e gjalla, duke filluar nga ameba deri te njeriu...

TELEPATIA

Numri mė i madh i shkencėtarėve paraqesin teorinė se esenca e telepatisė ėshtė nė bartjen e energjisė nga njėri sistem nervor nė tjetrin...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Adnan ABRASHI - NANDA

BIOENERGJIA

Duhet tė kuptojmė se njeriu nuk ėshtė i kufizuar vetėm me lėkurėn e vet, por me potencialin e pakufishėm tė rrezeve nė hapėsirė dhe kohė. Kėto rreze, kjo energji...

BOTA PARAPSIKOLOGJIKE E JUNGUT

 "Nėse dėshirojmė qė tė gjitha civilizimet njerėzore t'i nėnshtrojmė pėr disa qėllime mė tė "LARTA", sė pari do t'ua marrim fuqinė e mendimit...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Sabir KRASNIQI

BURIMI NDIKUES I HAJMALIVE DHE TALISMANVE

Nė botė gjithēka lėvizė. Asgjė nuk ėshtė e qetė. Lėvizja ėshtė relative, qetėsi vetėm nė dukej relative. Relative ėshtė gjithashtu...

DEMONSTRIMET RRĖQETHĖSE

Kėto veprime rrėqethėse demonstrohen zakonisht gjatė ceremonive fetare, nėpėrmjet tė cilave, anėtarė tė besimeve tė ndryshme ndėr shumė popuj....

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Hasan HAMĖZBALA

LIGJI I HERMESIT    

Diku nė sferėn ku gėrshetohet shkenca, filozofia dhe religjioni, e gjen hapėsirėn e frymimit tė vetė tradita hermetike. Lidhja e saj me sisteme dhe forma tjera....

RADIESTEZIA

Njė trajtė e komunikimit me tė padukshmen

Njė nga mundėsit e komunikimit tonė me tė padukshmen ėshtė RADIESTEZIA.

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Prof. Alfred UĒI

SHPĖRLARJA E TRURIT

Metoda tė kėtilla jashtėligjore dhe antinjerėzore u pėrdorėn nė ish-BRSS, Kinė, Haiti... si dhe nė ish- Jugosllavi. Edhe pse  nė ligjin e ri, tė sė vetėquajturės Jugosllavi...

KULTURA OKULTE - Paradigma tė ndėrgjegjes bashkėkohore

Megjithė trysninė e shumanėshme dhe me masat represive qė u pėrdorėn, pas monizmit, rezultoi se dukuritė ezoterike...

Shkruan: Raif  KASI

Shkruan: Sabir KRASNIQI

FSHEHTĖSIT E VALLĖZIMIT MBI ZJARR

Pėr vet ecjen mbi zjarr janė shkruar shumė fjalė. Mirėpo, akoma mbetet pyetja e hapur se a do tė jenė nė gjendje njerėzit...

GJUMI DHE ĖNDRRAT   (pjesa e parė)

GJUMI DHE ĖNDRRAT   (pjesa e dytė)

Natyra e ėndėrrimeve ende ėshtė njė  mister edhe pse ato ekzistojnė, edhe pse tė gjithė ėndėrrojmė.

Shkruan: Adnan ABRASHI - NANDA

Shkruan: Adnan ABRASHI - NANDA

PENTAGRAMI - APO YLLI PESĖCEPASH

Besohet se simbolet janė figuracione dhe skica tė caktuara dedikuese, pamja e tė cilėve, me aplikimin e ritualit tė caktuar...

REIKI - SHĖRIM ME BIOENERGJI

Reiki ėshtė term japonez qė ka domethėnien e "energjisė universale jetėsore" ose, ndryshe "energji e Perėndisė. Ēdo gjallesė qė jeton, duke...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Adnan ABRASHI - NANDA

PĖRJETIM I PĖRSĖRITUR -DUKURIA DEJA-VU  

(pjesa e parė)         (pjesa e dytė) 

FATI YNĖ KRIJOHET NGA VETĖ...(1)

FATI YNĖ KRIJOHET NGA VETĖ...(2)

FATI YNĖ KRIJOHET NGA VETĖ...(3)

FATI YNĖ KRIJOHET NGA VETĖ...(4)

Shkruan: Ahmed BOSNIQ

Seminar i Ins. PNL dhe Hipnozė

"JASHTĖ TRUPIT"

 

Shkarko librin falas nė sektorin "Literaturė".

DORACAK PĖR HIPNOZĖ

Shkarko librin falas nė sektorin "Literaturė".

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Raif  KASI

NDIKIMI I SHPIRTIT MBI MATERIEN - TELEKINEZA OSE PSIKOKINEZA     (pjesa e parė)        (pjesa e dytė)

                   (pjesa e tretė)

VASHĖZA ISHTE GJYSHJA

Kur fliste pėr jetėn e vet tė mėparme, Kumkumi shpesh kėrkonte: “Mė quani Sunari”, qė do tė thotė “e bukur”. Babai i vajzės, mjek me profesion...

Shkruan: Ruzhdi BERISHA

REIKI

RRUGA DERI TE DRITA

Ēdo  person ėshtė individualitet autonom, andaj nevojat e banimit dhe tė ushqimit janė tė ndryshme. Dikush ka jetė tė shėndosh dhe kualitative, edhe pse nuk e pėrdor...

REIKI - Doracak pėr shėrim me bioenergji

Shkarko librin falas nė sektorin  "Literaturė"

Shkruan:  Gazmend ELSHANI

Shkruan: Adnan ABRASHI- NANDA

KONTAKTI I LLOJIT TĖ TRETĖ

Kah fundi i viteve 40 tė kėtij shekulli, pikėrisht mė 1949, nė shkretėtirėn e Nevadės bie njė objekt i paidentifikuar...

MAGJIA E ZEZĖ NĖ VEPRIM

"Mos jam vallė nėn ndikimin eventual tė magjisė sė zezė?!" nga pamundėsia tė ballafaqohemi me ndonjė sėmundje apo shqetėsim psikik, ėshtė njė pyetje...

Shkruan:  Salih BASHA

www.syri3.com

KUSHTET E ZHVILLIMIT EZOTERIK

Nė qoftė se nxėnėsi okult ka bėrė diēka jo tė mirė dhe jo logjike, atėherė ai veprimin e vet duhet ta drejtojė nė dashurinė ndaj...

HOROSKOPI  PĖR  VITIN  2009

Shkruan:  Raif  KASI

Shkruan: Arben SHALA

ĒĖSHTJE E PAFUNDĖSISĖ DHE VETVETES

Ndėrdija dhe mbidija juaj janė detyrė e universit. Do tė shihni e nuk ka asgjė jashtė Jush e qė nuk gjendet nė veten Tuaj.

VDEKJA PREJ SYVE

“Sytė e kėqinj” janė ngushtė tė lidhur jo vetėm me pėrdorimin, por edhe me vetė lindjen e magjisė. Njerėz tė caktuar...

Shkruan:  Gazmend ELSHANI

www.hermesnews.org

MAKINA KOHORE

Rasti i pilotėve tė humbur ėshtė vetėm njė nga rastet e shumta tė zhdukjes sė objekteve nė tė. Dokumentet e ndryshme qė datojnė nga shekulli XVIII tregojnė se...

LEXIMI I SHENJAVE TĖ DORĖS

Leximi” i tre vijave kryesore tė dorės dhe lidhja e tyre simbolike me mėnyrėn tonė tė jetesės. E dinit qė sa herė jemi tė zemėruara ose tė shqetėsuar...

Shkruan: Mr.  Kenanzia SAHATĒIU

Shkruan: Sabir KRASNIQI

REIKI - ENERGJIA E PERĖNDISĖ

Reiki posedon katėr grada (shkallėzime). Fuqia shėruese e Reikit mund tė pėrēohet te nxėnėsi vetėm pėrmes mjeshtrit - mjeshtrit tė Reikit, i cili duke pėrsosur sekretet e...

NĖN KTHETRAT E MAGJISĖ SĖ ZEZĖ

 

(pjesa e parė)     (pjesa e dytė)

(pjesa e tretė)

www.syri3.com

Shkruan: Salih BASHA

HOROSKOPI 2009

Shkarkoni FALAS HOROSKOPIN 2009, i cili, si i kompletuar dhe zgjeruar, ėshtė botuar nė gazetėn "PANORAMA" (Shqipėri).

MAGJIA

  (pjesa e parė)      (pjesa e dytė)

(pjesa e tretė)

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Raif KASI

A JEMI NĖ PRAG TĖ APOKALIPSIT?

(pjesa e parė)  (pjesa e dytė)

(pjesa e tretė)  (pjesa e katėrt)

(pjesa e pestė)

ZBULIMET E ĒUDITSHME  

 

(pjesa e parė)    (pjesa e dytė)

Shkruan: Adnan ABRASHI - NANDA

Shkruan: Gazmend ELSHANI

PITAGORA DHE MAGJIA E NUMRAVE
Rreth viteve 600 para lindjes sė Krishtit, nė Greqinė Antike ka jetuar njė njeri vėrtet i jashtėzakonshėm i quajtur PITAGORA, i cili ka tentuar qė tė vėrtetojė
...

LEGJENDA E GJALLĖ

Shėrimi nga sėmundja vdekjeprurėse dhe pirja e barit “magjik”, nė njėrėn anė, atij ia shpėtuan jetėn, por nė anėn tjetėr, i sollėn kokėēarje...

Pėrgatiti: Vllaznim SYLEJMANI

Shkruan: Arben SHALA

SENDET QĖ SHKAKTOJNĖ FATKEQĖSI OSE FUQIA E SENDEVE TĖ MALLKUARA

  (pjesa e parė)     (pjesa e dytė)

PARACELSUSI

Shkenca juaj ėshtė ndėrtuara nė gėnjeshtra dhe kjo ėshtė fatkeqėsi e kohės sonė. Ju jeni mbjellės tė gėnjeshtrave dhe e tėrė filozofia...

Shkruan: Eriona BROCI

Shkruan: Sabir KRASNIQI

LIBRI I FUNDIT I NOSTRADAMUSIT

“Arsyeja e vėrtetė pėr tė cilėn ka shkruar kėto profeci ishte qė mesazhi i tyre tė vinte deri ne ditėt tona, donte tė na thoshte se kemi ende njė mundėsi, e ardhmja...

SHKOLLA E HIPNOZĖS

 

 (1)     (2)     (3)     (4)    (5)    (6)

 

Pėrgatiti: Klarita BAJRAKTARI

Horoskopi 2010

KAFSHĖ QĖ NDIEJNĖ ERĖN E VDEKJES

"Kafshėt zotėrojnė sense shumė tė zhvilluara nė krahasim me njerėzit dhe ajo ēka arrijnė tė bėjnė mund t'i duket magjike njė profan...

HOROSKOPI PĖR VITIN 2010

Kuptoni kėto si sinjale pozitive pėr t'i shfrytėzuar nė momente tė caktuara tė jetės. Ata tė cilėt dinė t'i shfrytėzojnė kėto sinjale tė paraqitura, pra tė...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan: Rick HAYWARD

ALKIMIA MES MITIT DHE REALITETIT 

 

       (1)         (2)          (3)

MAGJIA DHE MJEKĖSIA      

A ka vėrtetė njė forcė magjike qė mund tė ndikojė mbi shėndetin dhe sėmundjet? Meqėnėse jemi rritur nė njė epokė qė supozohet shkencore, shumė prej...

Shkruan: David AMERLAND

Pėrgatiti: Arben SHALA

FUQIA E VULLNETIT DHE E MENDJES NJERĖZORE  MUND TĖ BASHKĖVEPROJĖ DIREKT ME UNIVERSIN

Sot, fizikantėt mė aventurierė nuk...

FĖMIJĖT E HĖNĖS

"Nga gjithėsia nė Tokė arritėn dy lloje tė qenieve njerėzore. Njėrėt pėr vendbanim tė tyre zgjodhėn bregun e tė tjerėt detin. Erdhėn me anije kozmike tė ngjashme...

Shkruan: Lynne NORTH

 www.explorerunivers.com

DJEGIA SPONTANE E NJERIUT

DSN duket se shoqėrohet gjithmonė nga njė ekstazė ose shtangėsi e personit. Duket sikur viktima humbet menjėherė dėshirėn pėr tė jetuar. Nė asnjė rast nuk ėshtė...

HOROSKOPI VJETOR 2011

Krijimi i njė horoskopi  bazohet nė skicat astronomike tė situatės nė qiell nė momentin e lindjes. Kėtu gjėrat pėrshkruhen nė bazė tė gjendjes....

Shkruan: Simon WEBB

Shkruan: Sabiha REĒI

TEHU I BRISKUT

Brisku i Okamit, siē njihet ky proverb, na mėson qė t'i mbajmė hipotezat nė minimum. E pse t'i shumėzojmė teoritė dhe besimet pėrpara se tė dhėnat e disponueshme...

MOS I PRENI THONJTĖ NATĖN!

Komentimi i besėtytnive tė cilin do ta japim kėtu, duhet tė merret vetėm si njė gjė argėtuese, dhe nėse dikujt i shkon ndėrmend se po bėjmė manipulime...

Shkruan: Hydajet BYTYĒI

Shkruan: Skender HUSHI

TEORIA E REINKARNIMIT

 

 (1)          (2)     

 

STONEHENGE ANGLI

Shkencėtarėt mendojnė se vendosja e kėtyne gurėve tė stėrmėdhenj, asht ba nė mėnyrė matematike, tė saktė dhe ka shėrbye si nji kompjuter nė lashtėsi...

www.hermesnews.org

Shkruan: A. J. RICHARDSON

TĖ FSHEHTAT E JETĖVE TĖ KALUARA, SIPAS ASTROLOGJISĖ KARMIKE

Kėshtu pozitat planetare janė pėrcaktuese tė pėrkryera si pėr trupin qė lindet, ashtu edhe pėr karakterin, pėr kėtė ėshtė...

ĒFARĖ ĖSHTĖ AURA E NJERIUT?

Ne tė gjithė kemi lindur me disa shqisa dhe pikėrisht me ndihmėn e tyre ne mundemi tė perceptojmė botėn qė na rrethon.

http://lajme.shqiperia.com

Nga: Armin TIRANA

MAGJIA, ĒFARĖ KA TREMBUR POPUJT NGA LINDJA NĖ PERĖNDIM TĖ BOTĖS?

 I pari qė futi termin "magjistar" nė fjalorin e Greqisė ishte Euriditi, i cili e pėrdori kėtė fjalė pėr tė treguar...

MISTERI I TREKĖNDĖSHIT TĖ BERMUDĖS

Avionėt dhe anijet qė zhduken nė shumė raste nuk lėnė asnjė gjurmė. Zhduken nė kuptimin e vėrtetė tė fjalės. Pėr kėtė ekzistojnė dėshmi tė shumta.

www.explorerunivers.com

Shkruan: Hydajet BYTYQI

A ĖSHTĖ JETA VETĖM IMAGJINATĖ?!

A mund tė ketė dimensione tė tjerė pėrveē atij qė ne besojmė se jetojmė dhe qė tė gjithė ata tė jenė energji e njė lloji apo njė tjetri, gjė qė na ēon ne nė teorinė...

MISTICIZMI ĖSHTĖ NJĖ PREOKUPIM ME HYJNOREN BRENDA VETES SONĖ

Mistika gjithsesi ka tė bėjė me hyjnoren dhe ėshtė gjithnjė diēka..

Shkruan: Adnan ABRASHI

 www.explorerunivers.com

  KALENDARI MAJA DHE SHKATĖRRIMI I BOTĖS 2012?!!

 (1)        (2)

 

HOROSKOPI PĖR VITIN 2012

Krijimi i horoskopit fillon saktė nė momentin e frymėmarrjes sė parė, sepse nė atė moment fillon organizmi i tė porsalindurit tė bėjė shkėmbimin...

Shkruan: Hydajet BYTYQI

www.tiranaobserver.al

AKUPRESURA – NJĖ METODĖ E LASHTĖ SHĖRIMI E MJEKĖSISĖ KINEZE

Pikat akupunkturale janė tė vendosura nėpėr meridianė – kanale, ku energjia...

NUMRA DHE SIMBOLE - ĒFARĖ MISTERESH FSHEHIN?

Prej gati dy mijė vitesh janė bėrė pėrpjekje pėr tė deshifruar kėtė kod misterioz numerik. Numri 666 gjeneron emra tė ndryshėm...

Shqipėroi: Lille VENN

Shkruan: Gerry BROWN

PLLAKAT E SMERALDTA

Librin e shqipėruar nga Lille Venn "Pllakat e Smeraldta" mund ta shkarkon falas nė sektorin „Literaturė“

EKSPERIENCA JASHTĖ-TRUPIT

Por a provojnė me tė vėrtetė kėto eksperimente dhe kujtimet personale tė njerėzve se burrat dhe gratė mund tė udhėtojnė duke u larguar nga trupi...

Shkruan: Adnan ABRASHI

Pėrgatiti: Shefki OLLOMANI

DATA 21.12.2012 NUK ĖSHTĖ FUNDI I BOTĖS!!!

Historia nisi me pretendimet se Nibiru njė planet i zbuluar nga sumerianasit, ėshtė drejtuar drejt Tokės. Kjo katastrofė...

VITI 2012 – VAZHDIMI, RIFILLIMI APO FUNDI I BOTĖS?!

Materiali i pėrgatitur nga Sh. Ollomani, "Viti 2012 – vazhdimi...?!" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shqipmedia

http://horoskopishqip.net

SHĖNDETI SIPAS HOROSKOPIT, JA SĖMUNDJET SIPAS SHENJAVE

Shėnjuesit tė akrepit i pėrket zorra e trashė dhe zorra e zgurdhit. Gjithashtu edhe organet e sekretimit...

HOROSKOPI VJETOR 2013

Krijimi i njė horoskopi bazohet nė skicat astronomike tė situatės nė qiell nė momentin e lindjes. Kėtu gjėrat pėrshkruhen nė bazė tė gjendjes...

Shkruan: Mallbel COLLINS

Shkruan: Adnan ABRASHI  

KARMA

Prandaj, kujdes ju qė afroheni brigjeve tė Okultizmit: dijeni se nuk ka shėrim pėr dėshirėn, qejfin e shpėrblimit, mjerimin...

MBI KONCEPTIN E ZOTIT NĖ MUA!

Sa herė qė ēdo qelizė apo atom i trupit dhe mendjes tonė zhytet nė prezencėn e sė tashmes, ju pėrjetoni diēka, ta quajmė si ekstazė...

Nga Rudolf STENER

http://dituri.wordpress.com

“SI TĖ FITOHEN NJOHURITĖ E BOTĖVE MĖ TĖ LARTA?”    

Nuk ka kurrfarė pengese tjetėr pėrveē atyre qė individi ia vėnė vetvetes nė rrugė, dhe tė cilat ēdokush mund...

PĖRBĖRJA SHTATĖSHE E NJERIUT

Mėsimdhėniet e lashta na thonė se njeriu pėrbėhet nga 7 trupa, qė ndodhen nė nivele tė ndryshme – frekuenca tė ndryshme – tė Natyrės...

Nga revista "Iliria"

http://www.standard.al

EKSPERIENCAT E PARAVDEKJES

Ėshtė fakt se, dėshmitė e atyre qė kthehen nga "bota tjetėr" vazhdojnė tė ēudisin shkencėn. Nė tė vėrtetė, shumė rrallė pacientėt dinė ta ndėrtojnė...

TEORITĖ MBI TĖ VĖRTETĖN E FANTAZMAVE

Ekzistojnė shumė teori, ēka se asnjėra, e marrė nė veēanti, nuk ėshtė nė gjendje t’i shpjegojė tė gjitha fenomenet...

www.telegrafi.com

www.bota.al

SHQISA E GJASHTĖ, "TEKNOLOGJIA E RE" QĖ PO REALIZOHET

 

(1)     (2)

ATLANTIDA, MES LEGJENDĖS DHE REALES

Pėrzierja e historisė sė vėrtetė dhe tė trilluar e bėn tė pamundur tė dimė nėse Platoni kish pėr qėllim qė rrėfimet...

Bhagwan Shree Rajneesh - OSHO

www.explorerunivers.com

SHTATĖ NIVELET QĖ NDĖRTOJNĖ QENINE TONĖ

 

(1)      (2)

MAGJIA, FRIKA MĖ E MADHE E NJERĖZIMIT, SEKRETET E SAJ

Imazhi i magjisė nė ditėt e sotme nuk ėshtė fort i qartė. Kjo, falė dhe e kaosit qė ekziston mbi doktrinėn magjike...

Shkruan: Hydajet BYTYĒI

filozofia ne shqip

KULTURA THEMELORE MBI MEDICINĖN E BANIMIT

(1)      (2)

SIMBOLIZIMI I JIN JANGUT

Mёsimet qё na jep Jin Jangu, fshihen pas Feng Shuit. Ky art i lashtё i gjeomandisё  ka pёr qёllim kuptimin e natyrёs dhe harmonizimin energjive...

1       2

© 2008  www.sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH