Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

GAZETA METRO

KALLXO COM

LAPSI.AL

ZEMRASHQIPTARE

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

KOSOVARJA

RADIOPROJEKT

RRĖNJĖT TONA

 

sakra@sunrise.ch

 

Punimi i radhės

Aktualizimi i radhės pason mė 27 dhjetor 2020

Sheradin BERISHA

RRUGĖTIMI I SHQIPĖRISĖ DERI TE SHPALLJA  E PAVARĖSISĖ NĖ VLORĖ - MĖ 28. XI. 1912

Meqenėse anijet luftarake greke i qenė afruar portit tė Vlorės...

Tema tė reja

Dritan Dragusha

ZOTAT QĖ NUK QESHIN

E qeshura zbulon shumėēka, sepse ėshtė e ēliruar nga rregulli. Ajo nuk i nėnshtrohet diktatit, prandaj, edhe pėrndiqet duke u shpallur herė si e ēmendur, herė si e pakuptueshme...

KU ĖSHTĖ FUNDI I UNIVERSIT? JA PSE MUND TĖ MOS E DIMĖ ASNJĖHERĖ  

Nė dekadat e fundit, kozmologėt janė pėrpjekur qė ta zgjidhin kėtė mister duke pėrcaktuar sė pari formėn e universit, siē bėri matematicieni i lashtė grek Eratosteni duke llogaritur madhėsinė...

Argjira UKIMERI

KĖSHTJELLAT (KALATĖ)

Historia jonė shumėshekullore, na tregon dhe njėherė krijimin e trashėgimisė tonė kulturore, si njė vlerė e patjetėrsueshme tė historisė sonė. Gjurmimet e bėra nė lokaitete tė ndryshme...

Librat e autorėve Flori Bruqi "LEKSIKON ENCIKLOPEDIK I ASHA" dhe Dibran Fylli "TOKĖ E MBJELLĖ ME VARRE" mund t'i shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Tema tė tjera

Info

“PARADOKSET E KOHĖS TONĖ”

ANEKDOTA SHQIPTARE

NATYRA DHE DOMETHĖNIA...

SI U RIZBULUA ZEROJA MĖ E VJETĖR

JU JENI MARGARITARI

PRIZRENI DHE  KROJET SHUMĖ...

OPTIMIZMI NĖ JETĖ

SHKENCA DHE KĖRKIMI I ZOTIT

Google

HISTORI SPIRITUALE (2)

ESTETIKA DHE ARTI

A ĖSHTĖ SHKATĖRRIMI I NATYRĖS...

MENDIME TĖ NDRITURA

TE NJĖ STINĖ ANONOME

VRASĖSIT E LIRIDONĖVE"

Libra tė rinj pėr shkarkim falas

Flori Bruqi - "LEKSIKON ENCIKLOPEDIK"

Dibran Fylli - "TOKĖ E MBJELLĖ ME VARRE"

Adem Zaplluzha - "TE NJĖ STINĖ ANONIME"

Adem Zaplluzha - "NUK MJAFTON TĖ KESH VETĖM EMĖR"

Flori Bruqi - "VRASĖSIT E LIRIDONĖVE"

Adem Zaplluzha - "BLETĖT E KALTRA"

Arben P. Llalla - "DEMOGRAFIA E VISEVE SHQIPTARE NĖ GREQINĖ E VERIUT"

Adem Zaplluzha - "DERI NĖ BALADĖN TJETĖR"

Xhevahir Cirongu - "SIKUR TA PREKJA DIELLIN"

Gani Qarri - "BAJRAM CURRI - TRIBUN I KOMBIT"

Adem Avdia - "USHTRIA - GJURMĖ PĖRJETIME"

Dibran Fylli - "HASAN PRISHTINA, STĖRNIP I ABDULLAH VELIQIT"

Flori Bruqi - "DIAMDEMĖ LETRARE IV"

Resmi Osmani - "KUR DASHURONTE POETI 2"

Ferdinand Hysi - "MISTERI I TREKĖNDĖSHIT TĖ BERMUDES...!"

Vlora Banushaj Krasniqi - "IMAGJINATA VS"

Resmi Osmani - "KUR DASHURONTE POETI"

Sabir Krasniqi - "PARAPSIKOLOGJIA - SHKENCĖ QĖ TROKET NĖ DYERT E TĖ SOTMES"

Mustafė Krasniqi - "VĖSHTRIM KRITIK PĖR POETIKĖN E KRIJUESVE TĖ DIASPORĖS"

Adem Avdia - UNĖ EDHE TI NĖ 55 POEZI

Xhevahir Cirongu  - "UDHĖ NĖ KOHĖ"

Mehmet Rrema - "VALIXHET E SHPRESAVE"

Flori Bruqi - "SHTĖPIA E VERDHĖ"

Fahri Xharra - "ANTIKA E MOHUAR"

Orgesta Tafa - "NJĖ GJETHE E RĖNĖ

Aurel Plasari "ORIENTI APO HIJA NGA OKSIDENTI?"

Naim Frashėri - "BAGĖTI DHE BUJQĖSIA"

Kalosh Ēeliku- "DUDUMI GĖRHET PĖR LIRI"

Sotir Athanasiu "POLEN GRUAJE"

Nijazi Ramadani - "IMAZHI I NGRIRĖ"

"SFIDAT SHKENCORE TĖ 39 LIBRAVE TĖ GUXIMSHME TĖ FLORI BRUQIT"

Bardhyl Mahmuti - "E VĖRTETA PĖR VRASJET, RRĖMBIMET DHE ZHDUKJEN E CIVILĖVE NĖ KOSOVĖ"

Lediana S. Paja - "PAX DEORUM"

Flora Peci - "SHTIGJE JETE"

Kasam Shaqirvela - "VALS I TINGUJVE TĖ SHPIRTIT"

Bardhyl Mahmuti - "MASHTRIMI I MADH"

Elena Kocaqi - "ALBANĖT ME FAMĖ NĖ MIJĖVJEQARĖ"

Faik Mustafa - "100 EPIGRAME"

Drenusha Zajmi Hoxha - "ENGJĖJT VDESIN NDRYSHE"

Kalosh Ēeliku - "LAVDI"

Bujar Plloshtani - "TRAKTATI MBI ARSYEN E MENDIMIT"

Sazan Guri  - "PSIKOLOGJIA E USHQYERJES"

OSHO - "SOKRATI EDHE PAS 25 SHEKUJSH PRAPĖ DO TE HELMOHEJ"

Abdirahim Idriz - "NDRIĒIMI I MENDJES"

Salih Basha - "HIPNOZĖ - PĖRVOJA TĖ NDRYSHME & SHEMBUJ PRAKTIKĖ"

© 2008  www.sa-kra.ch

info@sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH