Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

GAZETA METRO

KALLXO COM

LAPSI.AL

ZEMRASHQIPTARE

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

KOSOVARJA

RADIOPROJEKT

RRĖNJĖT TONA

Argėtime

Anekdota shqiptare

Shkruan: Mehmet BISLIMI

ANEKDOTA SHQIPTARE  (1)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

ANEKDOTA POPULLORE

 DHE

SATIRA AUTORIALE

Iluzione optike

Animacione humoristike

ILUZIONE OPTIKE

Iluzione tė shkaktuara nga konstelimi i caktuar i ngacmimeve tė ndryshme dhe nga ligjet e caktuara optike.

ANIMACIONE HUMORISTIKE

 

Pėrmbledhje animacionesh tė ndryshme humoristike

Test psikologjik

Tes t psikologjik

A E NJIHNI FORCĖN TUAJ TĖ BRENDSHME

Secili njeri posedon karizmin e vet, do tė thotė aftėsinė dhe vetit qė atė e bėjnė tė veēantė si personalitet dhe i japin...

TEST - SA JENI ROMANTIK?

Pėrgjigjuni me sinqeritet mundėsisė qė mė sė shumti ju pėrshtatet situatės tuaj dhe lexoni prognozėn...

Anekdota shqiptare (2)

Pėrgatiti: Skender GASHI

ANEKDOTA SHQIPTARE (2)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

SA KENI AFTĖSI TĖ UDHĖHEQĖSIT - Psikotest

Njė numėr i madh i hulumtuesve tė natyrės sė njeriut theksojnė se dėshira pėr udhėheqje dhe dominim mbi tė tjerėt...

Anekdota shqiptare (3)

Pėrgatiti: Skender M. GASHI

ANEKDOTA SHQIPTARE (3)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

SA E KENI TĖ ZHVILLUAR SHQISĖN E GJASHTĖ?

Nėse Ju dėshironi tė dini se nė ēfarė niveli e keni tė zhvilluar shqisėn e perceptimit ekstra senzorik, mund tė...

www.sa-kra.ch

www.mjellma.net

FOTOGRAFI TREDIMENSIOANLE

Megjithėse rrėnjėt e kėtij lloj tė artit datojnė qė nga viti 1838, ku pėrmes dy fotografive qift, tė cilat shikoheshin me ndihmėn e aparateve primitive, por qė mundėsonin...

KUSH ARRINĖ TĖ BĖHET MILIONERĖ

Ky kuiz ėshtė njė lojė pa pagesė i pėrgatitur  dhe pėrpunuar nga www.mjellma.net. Ėshtė njė kuiz ku, pėrveē qė do tė argėtoheni, do tė dėshmoni edhe dijen tuaj qė mendoni se  e zotėroni dhe njėkohėsisht do ta pasuroni atė me njohuri tė reja.

www.rtkzik.com

www.sa-kra.ch

Psikotest

 

TEST PĖR NJOHURITĖ TUAJA

FOTOGRAFI

 

HUMORISTIKE

Anekdota shqiptare (4)

Test psikologjik

ANEKDOTA SHQIPTARE (4)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

A VUANI NGA XHELOZIA?

Shekspiri thotė se aty ku ka dashuri ka edhe xhelozi. Tė gjithė njerėzit nė njė mėnyrė apo nė tjetrėn kanė njė dozė xhelozie kundruall ...

Shkruan: Mehmet BISLIMI

Anekdota shqiptare (5)

NJĖ  SIHARIQ  I  MADH!  (Makthi i njė ėndrre)

- Keni tė drejtė, imzot Jakov, mbase pak edhe u nxitova, pavarėsisht se unė edhe ti nuk dallojmė edhe aq.

ANEKDOTA SHQIPTARE (5)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

Barsoleta - pėr  pak nektar jete!

Barsoleta - pėr  pak nektar jete! (2)

BARSOLETA -PĖR PAK NEKTAR JETE!

Barsoletat, ose shakat e lehta janė dukuri qė ngėrthejnė nė brendi, pėrveē zbavitjes, edhe pak pėrqeshje, shpotitje therėse...

BARSOLETA -PĖR PAK NEKTAR JETE! (2)

Barsoletat, ose shakat e lehta janė dukuri qė ngėrthejnė nė brendi, pėrveē zbavitjes, edhe pak pėrqeshje...

Anekdota shqiptare (6)

Anekdota shqiptare (7)

ANEKDOTA SHQIPTARE (6)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

ANEKDOTA SHQIPTARE (7)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

www.rtkzik.com

Anekdota shqiptare (8)

SHIKIMI I JUAJ MBI DASHURINĖ

Asnjė njeri nė kėtė planet nuk e pėrjeton njėjtė dashurinė. Disa ėndėrrojnė dhe vetėm ėndėrrojnė. Tė tjerėt e dinė se deri sa larg mund tė shkojnė. Pėrveē kėtyre ka edhe fatalistė, pėr tė cilėt jeta...

ANEKDOTA SHQIPTARE (8)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

Anekdota shqiptare (9)

Barsoleta - pėr  pak nektar jete! (3)

ANEKDOTA SHQIPTARE (9)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

BARSOLETA -PĖR PAK NEKTAR JETE! (3)

Barsoletat, ose shakat e lehta janė dukuri qė ngėrthejnė nė brendi, pėrveē zbavitjes, edhe pak pėrqeshje...

Pėrgatitit: Anilejda GJETA

Barsoleta - pėr  pak nektar jete! (4)

A JU PĖLQEN TĖ ĖNDĖRRONI? (Test)

Realiteti ėshtė shumė i vrazhdė dhe herė-herė bėhet edhe i bezdisshėm. A keni marrė ndonjėherė guximin tė largoheni...

BARSOLETA -PĖR PAK NEKTAR JETE! (4)

Barsoletat, ose shakat e lehta janė dukuri qė ngėrthejnė nė brendi, pėrveē zbavitjes, edhe pak pėrqeshje...

www.kosova-sot.info

Anekdota shqiptare (10)

Psikotest

ĒFARĖ PERSONI JENI? 

ANEKDOTA SHQIPTARE (10)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

www.kosova-sot.info

Barsoleta - pėr  pak nektar jete! (5)

Psikotest

ĒFARĖ PERSONI JENI? 

BARSOLETA -PĖR PAK NEKTAR JETE! (5)

Barsoletat, ose shakat e lehta janė dukuri qė ngėrthejnė nė brendi, pėrveē zbavitjes, edhe pak pėrqeshje...

Shkruan: Pėrparim HYSI

Anekdota shqiptare (11)

RRĖFENJA GAZMORE PĖR DITĖT ME SHI  

E mbaj mend mirė: nė ditėt me shi, nė fshat, mblidheshim pas oxhakut dhe tė mėdhenjtė tregonin ngjarje apo pėrralla...

ANEKDOTA SHQIPTARE (11)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

http://studiopsikologjie.al

http://gazeta-shqip.com  

TEST PERSONALITETI

Zgjidhni pikturėn qė ju tėrheq mė shumė, merrni parasysh ngjyrėn dhe formėn e saj, dhe shihni se cila ėshtė zgjedhja juaj...

ĒFARĖ TREGON BUKURSHKRIMI PĖR PERSONALITETIN TUAJ

Mėnyra sesi u jepni formė fjalėve gjatė kohės qė shkruani me shkrim dore, tregon shumė tė fshehta...

Barsoleta - pėr  pak nektar jete! (6)

www.flurudha.com

BARSOLETA -PĖR PAK NEKTAR JETE! (6)

Barsoletat, ose shakat e lehta janė dukuri qė ngėrthejnė nė brendi, pėrveē zbavitjes, edhe pak pėrqeshje...

ĒFARĖ DINI PĖR YNDYRAT E MIRA DHE TĖ KĖQIJA?

Edhe ushqimet e shėndetshme, si karotat dhe sallata, pėrmbajnė njė sasi tė vogėl yndyrnash, por kjo nuk...

FILOZOFIA NE SHQIP

Barsoleta - pėr  pak nektar jete! (7)  

MITE TĖ EZOPIT

Prometeu, kur krijoi njerėzit, vari dy trasta nė qafėn e ēdonjėrit. Njėra trastė ishte e mbushur me defekte tė njerėzve tė tjerė...

BARSOLETA -PĖR PAK NEKTAR JETE! (7)

Barsoletat, ose shakat e lehta janė dukuri qė ngėrthejnė nė brendi, pėrveē zbavitjes, edhe pak pėrqeshje...

Anekdota shqiptare (12)

Anekdota shqiptare (13)

ANEKDOTA SHQIPTARE (12)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

ANEKDOTA SHQIPTARE (13)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore...

Anekdota shqiptare (14)

Anekdota shqiptare (15)

ANEKDOTA SHQIPTARE (14)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

ANEKDOTA SHQIPTARE (15)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore...

Anekdota shqiptare (16)

 

 

ANEKDOTA SHQIPTARE (16)

Anekdotat, kėto thėnie tė menēura, kėto tregime tė shkurtra shpotitėse e satirike, pėrmes sė cilave interpretohen dukurit e ndryshme shoqėrore, ndodhi tė perso...

 

© 2008  www.sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH