Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

LAPSI.AL

TIRANA OBSERVER

SHQIP

ZEMRASHQIPTARE

RTV ZIK

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

SEKRETE BUKURIE

KOSOVARJA

RIPOST

RADIOPROJEKT

 

sakra@sunrise.ch

Punimi i radhės

Aktualizimi i radhės pason mė 13 maj 2018

Shkruan: Fatbardha DEMI

BINDU! - EMRI QĖ I DHANĖ ARBĖRIT - PERĖNDISĖ (I)

Njė dėshmi tjetėr e origjinės sė fjalės «bindu» nga gjuha shqipe ėshtė fakti se, nė gjuhėn sanskrite tė Vedave apo tė kohėve...

Tema tė reja

Shefki Ollomani

UFO-t / JASHTĖTOKĖSORĖT - Pjesa e tretė (2)

Konsulenti David Adair, njė teknolog qė punoi nė sitin S3, Groom Lake tė Zonės 51 dhe qė ėshtė njė nga dėshmitarėt e pakėt ndaj fenomenit Ufo, gjatė njė interviste tė filmuar, konfirmoi takimet e tij me...

Sotir Athanasi

"KRYQI I ANĖS, VIA DEI, PROFESORI  PETRONINAS, UNĖ DHE TĖ TJERĖ"

“VIA DEI” ėshtė shprehje latine, – sqaroi babai. Grekėve u pėlqen e huaja kur ėshtė fjala pėr qėllime tregtare. Kam parė njė shitore...

ANTOLOGJIA E POEZISĖ MODERNE SHQIPE

ISA BAFTIAJ

SERVET BYTYĒI

Fahri Xharra

ANTIKA E MOHUAR

Librin e autorit Fahri, "Antika e mohuar" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe  www.librariaelektronike.com

Tema tė tjera

Info

“JETA ĖSHTĖ PROVIMI MĖ I VĖSHTIRĖ”

SHUMĖINTERPRETUESHMĖRIA NĖ VEPRAT E ALBERT CAMUS

MISTERI QESHARAK I JETĖVE TONA, PĖRTEJ ALGORITMIT

PSE JU I RRĖFENI SHAKATĖ

PĖRSE GRATĖ PĖR VITE DUROJNĖ DHUNUESIN...

PSIKOLOGJIA E EVOLUCIONIT TĖ MUNDSHĖM TĖ  NJE... (2)

GĖZIMI JO VETĖM EMOCION POR EDHE VIRTYT

URIMI PĖR VITIN E RI PLOTĖSISHT I NDRYSHĖM!

Google

NĖ PRAG TĖ VITIT TĖ RI 2018 U ULA DHE SHKROVA

KONDUKTORI

MIQĖSIA KORRET SEPSE MBILLET

VLERAT USHQIMORE TĖ BARIT TĖ GRURIT

ISHIN THYER TĖ GJITHA URAT

AFORIZMA SATIRIKE

Libra tė rinj pėr shkarkim falas

Fahri Xharra - "ANTIKA E MOHUAR"

Adem Zaplluzha - "ISHIN THYER TĖ GJITHA URAT"

Adem Zaplluzha - "GURI I PJEKUR SHTATĖ HERĖ"

Adem Zaplluzha - "GJETHI I KĖPUTUR NĖ VJESHTĖ"

Orgesta Tafa - "NJĖ GJETHE E RĖNĖ

Aurel Plasari "ORIENTI APO HIJA NGA OKSIDENTI?"

Flori Bruqi- "DĖSHMI TĖ KRIMIT TĖ PANDĖSHKUAR"

Naim Frashėri - "BAGĖTI DHE BUJQĖSIA"

Adem Zaplluzha - "PIKĖLLIMET E RRĖNJĖVE"

Xhevahir Cirongu - "LIVADHI NĖ MAL"

Adem Zaplluzha - "ISHIM TĖ LUMTUR SI GJINKALLAT"

Adem Zaplluzha - "TRENAT KĖTU GJITHMONĖ VONOHEN"

Adem Zaplluzha - "LULĖZOJNĖ GJETHET E ULLINJVE"

Kalosh Ēeliku- "DUDUMI GĖRHET PĖR LIRI"

Sotir Athanasiu "POLEN GRUAJE"

Flori Bruqi "NESE KAM DITUR TĖ GUXOJ"

Adem Zaplluzha - "SA SHUMĖ EDHE PAT DIMRI SIVJET"

"FLORI BRUQI NĖ SHĖNIMET E BASHKĖKOHĖSVE"

Nijazi Ramadani - "IMAZHI I NGRIRĖ"

"SFIDAT SHKENCORE TĖ 39 LIBRAVE TĖ GUXIMSHME TĖ FLORI BRUQIT"

Xhevahir Cirongu - "KĖNGA E LOTIT"

Flori Bruqi - "MODERNITETI NĖ LETRAT SHQIPE"

Bardhyl Mahmuti - "E VĖRTETA PĖR VRASJET, RRĖMBIMET DHE ZHDUKJEN E CIVILĖVE NĖ KOSOVĖ"

Lediana S. Paja - "PAX DEORUM"

Flora Peci - "SHTIGJE JETE"

Migjeni - "KANGĖT E MJERIMIT"

Kasam Shaqirvela - "VALS I TINGUJVE TĖ SHPIRTIT"

Bardhyl Mahmuti - "MASHTRIMI I MADH"

Elena Kocaqi - "ALBANĖT ME FAMĖ NĖ MIJĖVJEQARĖ"

CHwB - "ARKITEKTURA TRADICIONALE DHE METODAT E DOKUMENTIMIT"

Liljana Kristuli - "HESHTJA NUK ĖSHTĖ ZGJIDHJE"

Kasam Shaqirvela - "DIALOG NDJENJASH E ĖNDRRASH"

Faik Mustafa - "100 EPIGRAME"

Ilir F. Ēabrati - "JETON NĖ MUA"

Iljasa Salihu - "MĖNGJESI I HERSHĖM"

Drenusha Zajmi Hoxha - "ENGJĖJT VDESIN NDRYSHE"

Vasil Miho - "FJALORI SHPJEGUES ANGLISHT-SHQIP I SISTEMIT SHĖNDETĖSOR"

Neki Lulaj - "BUKURI E BEKUAR"

Kalosh Ēeliku - "LAVDI"

Xhevahir Cirongu & Bedri Neziri - "KOSMOGONIA E NJĖ POETI KOSOVAR"

Bujar Plloshtani - "TRAKTATI MBI ARSYEN E MENDIMIT"

Vladimir Marku - "BISEDĖ ME OSKAR UAJLLDIN"

Sazan Guri  - "PSIKOLOGJIA E USHQYERJES"

OSHO - "SOKRATI EDHE PAS 25 SHEKUJSH PRAPĖ DO TE HELMOHEJ"

Abdirahim Idriz - "NDRIĒIMI I MENDJES"

Salih Basha - "HIPNOZĖ - PĖRVOJA TĖ NDRYSHME & SHEMBUJ PRAKTIKĖ"

Vlora Banushaj - "IMAGJINATA V"

© 2008  www.sa-kra.ch

info@sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH