Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

LAPSI.AL

TIRANA OBSERVER

SHQIP

ZEMRASHQIPTARE

RTV ZIK

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

SEKRETE BUKURIE

KOSOVARJA

RIPOST

RADIOPROJEKT

 

sakra@sunrise.ch

Punimi i radhės

Shkruan: Majlinda BUSHJA

PSE-TĖ QĖ NA MUNDOJNĖ SI INDIVID DHE SI SHOQĖRI?

Ēdo ditė udhėhiqemi nga psetė. Nėse do tė ndodhte ndryshe nuk do tė ecnim pėrpara, sepse pseja ėshtė nė funksion tė lehtėsimit tė gjendjes pėrmes njohjes...

Tema tė reja

Sotir Athanasi

FUNDI BELAMI

Shefi ngrijti receptorin e telefonit. Formoi njė numur dhe tha: - Sekretaria? - Po, flisni, ju lutem!  - Jam Mentori, shefi i komisariatit "X". Kam nevojė urgjente tė takohem me ministrin. Kur tė jetė i lirė...

Brahim Avdyli

JETA E KĖPUTUR NĖ MES

Yvoni e mori pjatėn me gas qė ia dha nėna e saj. Erdhi nė kat. Trokiti tri herė lehtas nė derėn time. “Jam motra e vogėl, Yvoni”- mė tha mua, pasi pyeta te di kush ishte, dhe kur e dėgjova zėrin e ėmbėl...

ANTOLOGJI E POEZISĖ MODERNE SHQIPE

NEXHMIJE HASANI

RUSHIT ISMAJLI

Adem Zaplluzha

MĖ PRITNI TE BALADAT E GURIT

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha, "Mė pritni te balada e gurit" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Tema tė tjera

Info

SHĖN VALENTINI - DITA E TĖ DASHURUARVE

ROMEO, ZHULJETA DHE SECURITY

OPIUMI DHE FEJA

MALLKIMI I PENSIONISTIT

DASHURI DHE HEREZI TĖ TJERA NĖ EPOKĖN E “MODERNIZMIT...

10 THĖNIET, QĖ PATJETĖR JU NDIHMOJNĖ TĖ QĖNDRONI POZITIVĖ

BOSTANI I HIDHUR

VETĖBESIMI, KONCEPTI DHE BURIMET

Google

ALKOOLI DHE ALKOOLIZMI

NDIKIMI I FAMILJES NĖ EDUKATĖN E FĖMIJĖS

VLERA E VITAMINAVE

EKSPLORIMI I ART - VETES

DUDUMI GĖRHET PĖR LIRI

LOTĖT E ĖNGJĖLLIT

Libra tė rinj pėr shkarkim falas

Adem Zaplluzha - "MĖ PRITNI TE BALADAT E GURIT"

Kalosh Ēeliku- "DUDUMI GĖRHET PĖR LIRI"

Adem Zaplluzha - "KUMRITĖ PREJ DELTINE"

Adem Zaplluzha - "FLUTURIMI I GJINAKLLĖS"

Adem Zaplluzha - "FLUTURAT PREJ LETRE"

Sotir Athanasiu "POLEN GRUAJE"

Flori Bruqi "NESE KAM DITUR TĖ GUXOJ"

Adem Zaplluzha - "SA SHUMĖ EDHE PAT DIMRI SIVJET"

Adem Zaplluzha - "NJĖ DRY PREJ DYLLI"

Adem Zaplluzha - "NĖ ANĖN TJETĖR TĖ MENDJES"

Adem Zaplluzha - "KĖSAJ NUK I THEM DOT LIRI"

Adem Zaplluzha - "ENIGMAT E KASHELASHAVE"

"FLORI BRUQI NĖ SHĖNIMET E BASHKĖKOHĖSVE"

Nijazi Ramadani - "IMAZHI I NGRIRĖ"

Adem Zaplluzha - "PĖRBALL HIJES SĖ MOLLĖS"

Adem Zaplluzha - "NĖ KUJTESĖN E PEMĖVE"

"SFIDAT SHKENCORE TĖ 39 LIBRAVE TĖ GUXIMSHME TĖ FLORI BRUQIT"

Xhevahir Cirongu - "KĖNGA E LOTIT"

Adem Zaplluzha - "NĖPĖR BRIGJET E KUJTESĖS"

Flori Bruqi - "MODERNITETI NĖ LETRAT SHQIPE"

Bardhyl Mahmuti - "E VĖRTETA PĖR VRASJET, RRĖMBIMET DHE ZHDUKJEN E CIVILĖVE NĖ KOSOVĖ"

Lediana S. Paja - "PAX DEORUM"

Flora Peci - "SHTIGJE JETE"

Migjeni - "KANGĖT E MJERIMIT"

Kasam Shaqirvela - "VALS I TINGUJVE TĖ SHPIRTIT"

Bardhyl Mahmuti - "MASHTRIMI I MADH"

Elena Kocaqi - "ALBANĖT ME FAMĖ NĖ MIJĖVJEQARĖ"

CHwB - "ARKITEKTURA TRADICIONALE DHE METODAT E DOKUMENTIMIT"

Liljana Kristuli - "HESHTJA NUK ĖSHTĖ ZGJIDHJE"

Kasam Shaqirvela - "DIALOG NDJENJASH E ĖNDRRASH"

Faik Mustafa - "100 EPIGRAME"

Ilir F. Ēabrati - "JETON NĖ MUA"

Iljasa Salihu - "MĖNGJESI I HERSHĖM"

Drenusha Zajmi Hoxha - "ENGJĖJT VDESIN NDRYSHE"

Vasil Miho - "FJALORI SHPJEGUES ANGLISHT-SHQIP I SISTEMIT SHĖNDETĖSOR"

Neki Lulaj - "BUKURI E BEKUAR"

Dibran Fylli - "LULĖKUQET E LIRISĖ"

Flori Bruqi - "MARSI I PĖRFLAKUR"

Bertolt Breht - "JETA E GALILEIT"

Kalosh Ēeliku - "LAVDI"

Simpozium ndėrkombėtar - "IDENTITETI EVROPIAN I KOSOVĖS"

Xhevahir Cirongu & Bedri Neziri - "KOSMOGONIA E NJĖ POETI KOSOVAR"

Halil Xani & Xheladin Mjeku - "PREKJA E PIKĖLLIMIT"

Kalosh Ēeliku - "RRUFJANI"

Albatros Rexhaj - "NĖ KĖRKIM TĖ DALJES"

Bujar Plloshtani - "TRAKTATI MBI ARSYEN E MENDIMIT"

Vladimir Marku - "BISEDĖ ME OSKAR UAJLLDIN"

Alban Guri - ""UN" DHE DASHURIA"

Sazan Guri  - "PSIKOLOGJIA E USHQYERJES"

OSHO - "SOKRATI EDHE PAS 25 SHEKUJSH PRAPĖ DO TE HELMOHEJ"

Shefki Ollomani  - "VITI 2012 - VAZHDIMI, RIFILLIMI APO FUNDI I BOTĖS?!"

Abdirahim Idriz - "NDRIĒIMI I MENDJES"

Salih Basha - "HIPNOZĖ - PĖRVOJA TĖ NDRYSHME & SHEMBUJ PRAKTIKĖ"

Vlora Banushaj - "IMAGJINATA V"

© 2008  www.sa-kra.ch

info@sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH