.

Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

RTV ZIK

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

ERENIKU

ZEMRASHQIPTARE

VAJZAT.COM

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

MEKULIPRESS

SHQIP DK

DITURIA

PRESHEVA.COM

DREJTSHKRIMI

RIDVAN BUNJAKU

PSIKIATRIA ONLINE

SEKRETE BUKURIE

Argėtime - Shikimi i juaj mbi dashurinė

www.rtkzik.com

      

SHIKIMI I JUAJ MBI DASHURINĖ

 

            Asnjė njeri nė kėtė planet nuk e pėrjeton njėjtė dashurinė. Disa ėndėrrojnė dhe vetėm ėndėrrojnė. Tė tjerėt e dinė se deri sa larg mund tė shkojnė. Pėrveē kėtyre ka edhe fatalistė, pėr tė cilėt jeta dhe dashuria ėshtė aventurė e bukur. Cilės kategori i takoni ju? Nė pėrpjekje pėr tė gjetur pėrgjigjen nė kėtė pyetje, filloni me kėtė test…

 

           

1) Ėndėrroni se dashuria e juaj ėshtė:

 

a) intrigante dhe senzuale
b) e rrezikshme dhe pasionuese
c) romantike dhe tė qėndrueshme

 

 

2) Te personat e gjinisė sė kundėrt, e para qė e vėreni ėshtė:

 

a) bukuria
b) siguria
c) sharmi

 

 

3) Takoheni me dike qė din tė komentoj fatin nė letra. Si do tė veproni?

 

a) i lejoni t'jua komentoj fatin tuaj nė letra
b) jeni tė bindur se ėshtė sharlatan
c) nuk i lejoni t’ju shikoj fatin nė letra

 

 

4) Nga partneri pritni t’jua pushtoj zemrėn me:

 

a) seks
b) gjėra praktike
c) ėndrra pėr dashuri tė pėrjetshme

 

 

5) Do tė dėshironit qė takimin e parė ta pėrfundoni:

 

a) me puthje tė zjarrtė
b) vetėm duke biseduar

c) nė kinema


6) Ardhmėria ėshtė:

 

a) e paparashikueshme
b) mė e mire se e tashmja
c) me rreziqe

 

 

7) Nuk e duroni:

 

a) budallallėkun
b) agresivitetin
c) tė folurit e kotė

 

 

8) Do tė dėshironit tė ishit:

 

a) romantik
b) misterioz
c) ngazėllues

 

 

9) Ngjyra qė ju mė sė shumti e adhuroni ėshtė:

 

a) e verdha
b) e kuqe
c) e kaltėr e ēeltė

 

 

10) kur i mbyllni sytė mendoni nė:

 

a) punėn tuaj
b) partnerin
c) nė njė shkretėtirė tė vetmuar

 

 


TABELA E REZULTATEVE

     1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
a)  3  1  1  3  1  2  2  1  3  3

b)  2  2  2  2  2  1  1  2  2  2
c)  1  3  3  1  3  3  3  3  1  1

 

 

            Prej 10-16 pikė:

 

            Ėndėrrimtar

            Tė ėndėrruarit pėr ju ėshtė diēka pa tė cilėn nuk mund tė jetoni. Jeni tejet romantik dhe shpesh mbylleni nė botėn tuaj fantastike. Idetė mbi dashurinė janė shumė larg realitetit, dhe e gjithė kjo pėr arsye se i frikoheni se dashuria juaj nuk do tė ketė sukses. Kur mendoni pėr personin e caktuar, e idealizoni atė dhe gjithēka qė shihni para syve ėshtė nė frymėn e ndjenjave. Lehtė bėheni rob i ndjenjave duke pritur dashurinė e pėrhershme. Por koha e pėrrallave, tashmė e sa kohė ka kaluar!

 

 

            Prej 17-23 pikė:

 

            Fatalist

            Sipas jush dashuria nuk ėshtė e pėrbėrė nga idetė e mėdha, por vetėm nga emocionet. Ato ju shpiejnė nėpėr jetė, ju udhėzojnė dhe ju japin kėnaqėsi. Jeta ėshtė aventurė e bukur dhe gjithnjė nga ajo merrni anėt pozitive tė saj. Ju mirė e dini se pėrmbushja e dėshirave nuk varet vetėm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumė durim pritni dashurinė e jetės suaj. Keni mjaftė aftėsi dhe imagjinatė pėr t’i nxitur ėndrrat tuaja.

 

 

            Prej 24-30 pikė:

 

            Realist

            Keni aftėsi tė analizoni, tė kuptoni shumėēka dhe tė dini se ku i keni kufijtė. Kjo ju bėnė person realist. Gjithnjė kacafyteni me probleme, ndėrsa ėndrrat ju shėrbejnė tė i pėrmbushni disa dėshira tė vogla. Pėr ju dashuria ėshtė shumė e rėndėsishme, por qė ajo ėshtė vetėm njė pjesė e jetės. Problemet i zgjidhni pa pritje tė mėdha. Ju jetoni nė tė tashmen. Ėndrrat tuaja mund tė plotėsohen, ngase nuk ėndėrroni asnjėherė pėr personat e paarritshme.