Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

LAPSI.AL

TIRANA OBSERVER

SHQIP

ZEMRASHQIPTARE

RTV ZIK

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

SEKRETE BUKURIE

KOSOVARJA

RIPOST

RADIOPROJEKT

Parapsikologji 2

1       2

www.bota.al

Pėrktheu: Arben OHRANI

DEJA VU / KUR MENDJA NA VĖ NĖ LOJĖ

Ēfarė ėshtė ky fenomen i ēuditshėm, i njohur qysh prej lashtėsisė dhe megjithatė po qė prej lashtėsisė i mbėshtjellė...

ENNEAGRAMI I GURDJIEFF

Nė ēdo njeri ėshtė ngulitur njė nevojė, dėshirė, pėr dije, qė ndryshon vetėm nga intensiteti. Por mendja pasive njerėzore, ndėrsa vė nė punė...

H. P. BLAVATSKY

www.explorerunivers.com

EVOLUCIONI CIKLIK DHE KARMA

Ėshtė ligj i dinamikės okulte qė “njė sasi e caktuar energjie e shpenzuar nė planin astral ose shpirtėror prodhon efekte shumėfish mė tė mėdha sesa e njėjta...

PARAPSIKOLOGJIA E KARL JUNGUT DHE MISTERET E JETES...

"Nėse dėshirojmė qė tė gjitha civilizimet njerėzore t'i nėnshtrojmė pėr disa...

www.bota.al

Pėrgatiti: Shefki OLLOMANI

NGA FUQIA PSIKIKE, TEK VDEKJA DHE INTUITA. JA TETĖ FENOMENE TĖ MISTERSHĖM QĖ KĖRKOJNĖ ENDE SHPJEGIM

Disa nga kėto fenomene ndoshta...

UFO-t / JASHTĖTOKĖSORĖT

 

(1)    (2)    (3)

Pėrgatiti: Shefki OLLOMANI

Pėrgatiti: Shefki OLLOMANI

UFO-t / JASHTĖTOKĖSORĖT

(pjesa e dytė)

 

(1)     (2)      (3)

UFO-t / JASHTĖTOKĖSORĖT

(pjesa e tretė)

(1)     (2)     (3)     (4)

Pėrgatiti: Shefki OLLOMANI

Shkruan: Sabir KRASNIQI

UFO-t / JASHTĖTOKĖSORĖT

(pjesa e katėrt)

 

 (1)     (2)     (3)

PARAPSIKOLOGJIA

Botimin e dytė tė plotėsuar, tė librit “Parapsikologjia - shkencė qė troket nė dyert e tė sotmes”, tashmė mund ta shkarkoni falas nė vegzėn Shkarko  ose nė sektorin  „Literaturė“

1       2

© 2008  www.sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH