.

Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

RTV ZIK

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

ERENIKU

ZEMRASHQIPTARE

VAJZAT.COM

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

MEKULIPRESS

SHQIP DK

DITURIA

PRESHEVA.COM

DREJTSHKRIMI

RIDVAN BUNJAKU

PSIKIATRIA ONLINE

SEKRETE BUKURIE

Tema tė tjera - Kur fundi ėshtė afėr...

Shkruan: Agron JASHARI - ADONISS

 

            KUR FUNDI ĖSHTĖ AFĖR...

          Po nė kėtė bote asgjė nuk qėndron gjate, aq mė pak gjėrat e bukura. Shpesh ua kemi frikėn mė shume gjėrave tė bukura se sa tė shėmtuarave. Shpesh here e bukura na mungon, jo pse nuk kemi mundėsi ta kemi, por sepse kemi pasur frike  ta pranojmė nė momentin kur na ėshtė ofruar nga Krijuesi...

 

           
 
            Kur nis fillimi i fundit, zakonisht flitet pėr tė shkuarėn. Ndonjėherė zgjedhim heshtjen. Ndoshta atėherė kur e ndjejmė veten pak me faj, vetėdija na flet diēka, na luhat pak ndėrgjegjen...


            Skuqemi pak nė vete, pastaj bėjmė pak njė ngėrdheshje, nxjerrim pak gjuhėn themi me vete s'i kam borxh asgjė...


            Hahah lavdėrojmė Zotin pse tė tjerėt s'mund tė shohin brenda nesh nė mėnyrė
rėntgenologjike...
 
            Po nė kėtė bote gjithmonė ekziston njė moment kur duhet t'ia fillojmė dhe njė
tjetėr kur duhet tė ndalemi...

 
            Po nė kėtė bote asgjė nuk qėndron gjate, aq mė pak gjėrat e bukura. Shpesh ua kemi frikėn mė shume gjėrave tė bukura se sa tė shėmtuarave. Shpesh here e bukura na mungon, jo pse nuk kemi mundėsi ta kemi, por sepse kemi pasur frike  ta pranojmė nė momentin kur na ėshtė ofruar nga Krijuesi...


            Pėrpjekja pėr tė ndryshuar atė, ndryshimi i sė cilės ėshtė jashtė mundėsisė sonė, ėshtė vetėm ves i mjeranėve...


            Vetėm tė paditurit harxhojnė kohen duke vajtuar pėr qumėshtin qė tashme ėshtė
derdhur...

            KUR FUNDI ĖSHTĖ AFĖR GJITHĒKA ĖSHTĖ FALLSO, EDHE FJALĖT EDHE HESHTJA, EDHE  KOMPLIMENTET, EDHE ARSYETIMET SEPSE NUK KA ZJARR QĖ RRINĖ NDEZUR NĖSE MUNGOJNĖ DRUNJTĖ DHE NUK KA TEMPULL QĖ RRI NĖ KĖMBĖ VETĖM ME NJĖ SHTYLLĖ...