Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

LAPSI.AL

TIRANA OBSERVER

ZEMRASHQIPTARE

RTV ZIK

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

KOSOVARJA

RADIOPROJEKT

RRĖNJĖT TONA

Kulturė 7

 2   3   4   5   6  7

Shkruan: Fahri XHARRA

Shkruan: Xhevahir CIRONGU

ANTIKA E MOHUAR

Librin e autorit Fahri, "Antika e mohuar" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe  www.librariaelektronike.com

TOMORRI QIELL PERĖNDIE

Librin e autorit Xhevaihr Cirongu, "Tomorri qiell perėndie" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

 

Shkruan: Xhevahir CIRONGU

I SHĖMBĖLLENTE PLUHURIT KOZMIK

Librin e autorit Adem Zaplluzha, "I shėmbėllente pluhurit kozmik" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

UDHĖTIM NĖPĖR GJURMĖT E HISTORISĖ…

 (Lėvizja "Foleja Kombėtare Shqiptare" nė kuadrin e Vitit tė Gjergj Kastriotit, organizoj  pėrkujtimoren: ‘’Rikthimi i Bijve...

Shkruan: Flori BRUQI

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

SHTĖPIA E VERDHĖ

Librin e autorit Flori Bruqi, "Shtėpia e verdhe" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

KUR TĖ DALĖ NGA KJO STINĖ

Librin e autorit Adem Zaplluzha, "Kur tė dalė nga kjo stinė" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Grup autorėsh

LLAMBURITE ATDHE I PLAGOSUR

Librin e autorit Adem Zaplluzha, "Llamburite atdheu i plagosur" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

POEZI TĖ  ZGJEDHURA

Nga: Lutfi  COKA, Pėrparim HYSI, Xhevahir CIRONGU, Qazim SHEHU, Flori BRUQI

Shkruan: Luljeta DUSHI

Shkruan: Mehmet RREMA

MARTESA E HALILIT

Nė “Martesa e Halilit” karakteristika kryesore nuk janė tashmė kulti i besnikėrisė, nderit e revanshit...

VALIXHET E SHPRESAVE

Librin e autorit Mehmet Rrema "Valixhet e shpresave" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Gladiola JORBUS

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Ē’ĖSHTĖ POEZIA?

Poezia na bėn mė tė ndjeshėm, mė tė dėlirė, mė vulnerabėl; ėshtė proces krijimi ku ti, njė lloj perėndie...

NJĖ STUHI PREJ BRYME

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Njė stuhi prej bryme" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Sotir ATHANASI

Grup autorėsh

“NEOSAMARITANĖT“

 (1)      (2)

 

POEZI TĖ  ZGJEDHURA

Nga: Pėrparim HYSI, Rovena SHUTERIQI, Xhevahir CIRONGU, Lutfi COKA, Eliverta KANINA, Viron KONA, Brahim Ibish AVDYLI

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Migjen KAJTAZI

PĖLLUMBAT PREJ RRUFEVE

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Pėllumbat prej rrufeve" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

PSE NĖ KOSOVĖ?

Ėshtė e njohur teoria e vitalitetit etno-gjuhėsor ku pėrcakton qė njė komunitet sado i pranishėm me numėr tė madh tė anėtarėve nė njė shoqėri nėse nuk ka organizim...

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

SONTE S'KA DASHURI

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Sonte s'ka dashuri" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

TI MUNDESH NĖSE DO

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Ti mundesh nėse do" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Shkruan: Pėrparim HYSI

Shkruan: Xhevahir CIRONGU

NDJESĖ  VEZIRIT

Por duke sjell kėtė tregim, unė shtroj pyetjen: - A kemi shpėtuar nga tė paaftėt? Nė pėrgjigje tė kėsaj...

UDHĖ NĖ KOHĖ

Librin e autorit Xhevahir Cirongu "Udhė nė kohė" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

FLUTURAT E DJEGURA

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Fluturat e djegura" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

KUAJT E MJEGULLAVE

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Kuajt e mjegullave" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Shkruan: Sotir ATHANASI

Shkruan: Gladiola JORBUS

"LEJ - LA"

Zonja-klas e grupit grek tė vizitorėve pa portretin e saj me shallin boj qielli nė Xhaminė Blu. Veēse, i saj...

TRAGJEDIA E INTELEKTUALIT

 Misioni i intelektualit ėshtė tė hedhė sadopakėz dritė mbi shpirtrat e pėrgjumur dhe mendjengushtėsinė njerėzore...

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan:Adem AVDIA

KUR DĖNESIN VARRAT

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Kur dėnesin varrat" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

 "FEJZALLARĖT” NĖ VĖSHTRIMIN TIM

Librin e autorit Adem Avdia "Fejzallarėt nė vėshtrimin tim" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Adem AVDIA

KUR KTHEHEN ZOGJTĖ E SHIUT

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Kur kthehen zogjtė e shiut" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

UNĖ DHE TI NĖ 5 POEZI

Librin e autorit Adem Avdia "Unė dhe ti nė 55 poezi" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Shkruan: Ari UKIMERI

Shkruan: Mustafė KRASNIQI

ROLI I FEMRĖS NĖ SHOQERITĖ PRIMITIVE

Femra nė Shqipėri doli nga sundimi osman me njė prapambetje tė theksuar arsimore. Kjo pėr shkak...

VĖSHTRIM KRITIK PĖR POETIKĖN E KRIJUESVE TĖ DIASPORĖS

Librat e autorit Mustafė Krasniqi "Vėshtrim kritik pėr poetikėn e krijuesve tė diasporės"mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Shkruan: Pėrparim HYSI

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

KUR IA BĖN TĖ "KEQEN" VETES

Dua tė bie, tė rrėzoj ca kile, por ndodh e kundėrta: vetėm shtoj. Kurrė nuk hipi nė autobuz dhe i sillem...

KUR KYĒEN YJET E HARRESĖS

Librin e autorit Adem Zaplluzha "Kur kyēen yjet e harresės" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Vlora Banushaj KRASNIQI

Shkruan: Resmi OSMAN

IMAGJINATA VS

Librin e autores Vlora Banushaj Krasniqi “Imagjinata VS” mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

KUR DASURONTE POETI

Librin e autorit Resmi Osmani "Kur dashuronte poeti" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

 2   3   4   5   6   7

© 2008  www.sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH