Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

BOTA.AL

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

LAPSI.AL

TIRANA OBSERVER

SHQIP

ZEMRASHQIPTARE

RTV ZIK

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

SHĖNDETI

DITURIA

PRESHEVA.COM

GJUHA SHQIPE

SEKRETE BUKURIE

KOSOVARJA

RIPOST

RADIOPROJEKT

Kulturė 5

1   2   3   4   5   6   7

Shkruan: Begzat RRAHMANI

Shkruan: Abas FEJZULLAHI

MREKULLITĖ E KUR'ANIT

Librin me poezi fetare tė autorit B. Rrahmani  "Mrekullitė e Kur'anit" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ .

VEPRIMTARIA E PROFESOR ANTON ĒETTĖS PĖR PAJTIM E BASHKIM KOMBĖTAR

 (1)    (2)

Shkruan: Pėrparim HYSI

Shkruan:  Adem ZAPLLUZHA

"LOTĖT" E KUMURISĖ

Librin me tregime tė autorit P. Hysi  ""Lotėt" e kumurisė" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ .

FLUTURIMET E KORBAVE NĖ NETĖT PA HĖNĖ

Librin e autorit A. Zaplluzha  ""Fluturimet e korbave..." mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ .

Shkruan: Alban GURI

Shkruan:  Adem ZAPLLUZHA

"UN" DHE DASHURIA

Librin e autorit Alban Guri, ""un" dhe Dashuria"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe nė http://albanopoli.wordpress.com

CIKĖL POEZISH

Sa herė qė vij nė qytetin tim

Nėn sqetull mbaj nga njė ėndėrr

Askėnd s’njoh

Shkruan: Pėrparim HYSI

Shkruan: Pėrparim HYSI

"FAJI" I ISAKOVSKIT

Librin me tregime tė autorit Pėrparim Hsyi, ""Faji" i Isakovskit"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ .

CIKĖL POEZISH

Sa vende tė bukura qė ka bota
Ku dora e njeriut ka bėrė mrekullinė
Dhe nuk ke pse u futesh hamendėsive
...

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan:  Mehmet BISLIMI

SHI NĖ QYTETIN TIM

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha, "Shi nė qytetin tim"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ .

SONTE DO TĖ SHKRUAJ (poezi)

tani ē’t’i themi babaqemos

rrofshin hileqarėt

servilėt dhe zagarėt

Shkruan: Vladimir MARKU

 

Shkruan: Pėrparim HYSI

BISEDĖ ME OSKAR UAJLLDIN

Librin e autorit V.  Marku, "Bisedė me Oskar Uajlldin"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

UNĖ ISHA ATY - Tregim

E solla ashtu si mė erdhi dhe mė nuk shtoj asnjė fjalė. Po tė shtoja, mė duket se i ikte dhe shija dhe kripa....

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Poezi tė zgjedhura

PĖR KĖ PO BIE MOJ KAMBANĖ

Librin me poezi tė autorit A. Zaplluzha, "Pėr kė po bie moj kambanė"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

POEZI TĖ  ZGJEDHURA

Nga:  Pėrparim   HYSI,  Gentiana MIKUSHNICA,  Xhevahir CIRONGUKadrije GURMANI,  Adem ZAPLLUZHA , Gladiola BUSULLA Jusuf ZENUNAJ

Shkruan: Kalosh ĒELIKU

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

XHADIA

Librin e autorit Kalosh Ēeliku, "Xhadia"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Katėr tregime poetike nga libri “Fluturimet e korbave nė netėt pa hėnė”

Njė hije e rėnd hyri nė dhomėn e fjetjes deri sa nusja i krihte flokėt e saja...

Shkruan: Rexhep SHAHU

Poezi tė zgjedhura

LIBRI I 34-t I FLORI BRUQIT - “DIADEMĖ LETRARE II”

Librin e autorit Floro Bruqi, "Diademė letrare II" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

POEZI TĖ ZGJEDHURA

Nga: Lediana KAPAJ, Adem ZAPLLUZHA, Pėrparim  HYSI, Gladiola BUSOLLA, Qazim  D. SHEHU, Xhevahir CIRONGU, Bashkim SALIASI

Shkruan: Bujar PLLOSHTANI

Grup autorės

MBI ARTET

Veprat gjeniale tė poetėve, piktorėve, skulptorėve, kompozitorėve janė tė lindura nga arsyeja krijuese me motivin pėr t’i shėrbyer tė mirės...

POEZI TĖ TGJEDHURA

nga: Kadrije GURMANI , Adem ZAPLLUZHA, Eriola HYSENI, Pėrparim HYSI, Xhevahir CIRONGU, Kadrije MENIQI, Adnan ABRASHI, Qazim SHEHU

Shkruan: Elife LUZHA

Shkruan: Pėrparim HYSI

VDES ME TRĖNDAFILIN

Librin me poezi tė autores Elife Luzha, "Vdes me trėndafilin" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe nė www.pashtriku.org

KURTHI  I MĖNDAFSHTĖ I DASHURISĖ

Por kot nuk thonė: dashuria nuk ka moshė. Dhe kėshtu ndodhi me tė vėrtetė. Rashė nė dashuri si njė vajzė...

Shkruan: Albatros REXHAJ

Shkruan: Gani B. Qarri

NĖ KĖRKIM TĖ DALJES

Drama e autorit Albatros Rexhaj, "Nė kėrkim tė daljes", u ofrohet tė interesuarve pėr shkarkim falas nė sektorin „Literaturė“ dhe nė www.librariaelektronike.com

RRUGĖTIMI KOMBĖTAR-VAZHDON

Rruga e nisur atėherė, duhet quar deri nė fund, duhet vazhduar deri nė realizimin e idealit tė rilindėsve...

Shkruan: Sabir KRASNIQI

Shkruan:  Kalosh ĒELIKU

GJURMĖ NĖ KOHĖ!

Te jesh poet nuk ėshtė edhe aq e lehtė pasi duhet t'i shohėsh dukuritė pėrreth, dhe botėn pėrgjithėsisht, nga disa dimensione!

RRUFJANI

Librin e autorit Kalosh Ēeliku, "Rrufjani" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Nga Arshi PIPA

Shkruan:  Pėrparim HYSI

MITOLOGJIA SHQIPTARE ME ZANA E DJAJ, POR PA ZOTA

Kjo mitologji nuk ka zota. Hyjnitė janė tė dorės sė dytė dhe nuk kanė emra tė pėrvetshėm, ose emri i tyre ėshtė...

PĖRKIME TĖ ĒUDITĖSHME (rrėfenja)

Dėgjuesit pėr rreth nuk kishin si mos ēuditeshin me kėtė "erėn" qė ndjente Alushi, ai marangozi i vjetėr qė, porsa doli nė pension. Pakėz pėr tė qeshur qe....

Shkruan: Ardian RAMADANI

Shkruan: Martin J. CLEMENS

GJURMĖ REALITETESH

Librin e autorit Ardian Ramadani "Gjurmė realitetesh" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

VDEKJA MISTERIOZE E EDGAR ALLAN POE-S

Ne nuk kemi fare ide se ēfarė ka ndodhur nė ditėt e fundit tė jetės sė tij, madje ne nuk e dimė parasegjithash nga ēfarė vdiq ai.

Shkruan: Flori BRUQI

 Halil XANI & Xheladin MJEKU

ATDHEU IM S'MĖ VRET

Librin me poezi tė autorit Flori Bruqi "Atdhe im s'mė vret" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

PREKJA E PIKĖLLIMIT

Librin e pėrgatitur nga autorėt H. Xani dhe Xh. Mjeku "Prekja e pikėllimit" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Grup autorėsh

 Nga Xh. Cirongu & B. Neziri

POEZI TĖ ZGJEDHURA

Nga: Adem ZAPLLUZHA, Mehmet BISLIMI, Delvina KĖRLUKU, Xhevahir CIRONGU, Qazim D. SHEHU, Mirvete KABASHI – LEKU, Pėrparim  HYSI, Jusuf ZENUNAJ

KOSMOGONIA E NJĖ POETI KOSOVAR

Librin e autorėve Xh. Cirongu dhe B. Neziri "Kosmogonia e njė poeti kosovar" mund ta shkarkoni falas nė sektorin  „Literaturė“

Shkruan: Flori BRUQI

 Shkruan: Mehmet BISLIMI

DIADEMĖ LETRARE

Librin e autorit Flori Bruqi, "Diademė letrare" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

FLAKĖT E LIRISĖ

sonte

nė Prekaz

flakėt e lirisė...

Simpozium ndėrkombėtar

 Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

IDENTITETI EVROPIAN I KOSOVĖS

Librin  "IEK" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe nė www.pashtriku.org

KALI IM PREJ BORE

Librin me poezi tė autorit A. Zaplluzha "Kali im prej bore" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Kalosh ĒELIKU

Grup autorėsh

LAVDI

Librin e autorit Kalosh Ēeliku  "Lavdi" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

POEZI TĖ  ZGJEDHURA

Mimoza AHMETI, Xhevahir CIRONGU, Adem ZAPLLUZHA, Gladiola BUSULLA, Pėrparim  HYSI, Qazim D. SHEHU

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

NĖ PREHRIN E PEMĖVE

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha  "Nė prehrin e pemėve" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

AJO NUK ERDHI SONTE

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha  "Ajo nuk erdhi sonte" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Bertolt BREHT

DRITARET E VERBĖTA

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha  "Dritaret e verbėta" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

JETA E GALILEIT

Dramėn e autorit Bertolt Breht  "Jeta e Galileit" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe nė  http://gazetakritika.net

Grup autorėsh

Shkruan: Flori BRUQI

POEZI TĖ  ZGJEDHURA

Nga: Pėrparim  HYSI, Getniana ZAGORIDHA, Xhevahir CIRONGU, Adem ZAPLLUZHA, Rrustem GECI, Teuta SADIKU, Naim BERISHA

DIADEMĖ LETRARE III

Librin e autorit Flori Bruqi  "Diademė letrare III" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Pėrparim HYSI

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

DANE "AVROPA" Tregim

Tamam evropian, por Dania Evropės i thotė Avropė dhe unė kėshtu dhe po e lė. Dhe kėtė "Avropėn" Dania...

FLUTUROJNĖ ZOGJTĖ E VERBĖR

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha  "Fluturojnė zogjtė e verbėr" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Pėrgatiti: Flori BRUQI

DĖNESTE BASHKĖ ME ERĖN

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha  "Dėneste bashkė me erėn" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

MARSI I PĖRFLAKUR

Librin e pėrgatitur nga Flori Bruqi  "Marsi i pėrflakur" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Pėrparim HYSI

MES TELAVE GJEMBOR

Librin me poezi tė autorit A. Zaplluzha "Mes telave gjembor" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

CIKĖL POEZISH

Pėrse mė ēon mesazh, moj mikja ime?

Se unė qeshė "fjetur" dhe mė zgjove nga gjumi
Ja tek mė vjen malli i njė grime
...

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

NĖPĖR PLASARITJET E MUREVE

Librin me poezi tė autorit A. Zaplluzha "Nėpėr plasaritjet e mureve" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

NUK FLENĖ AS KUAJT E DEHUR

Librin me poezi tė autorit A. Zaplluzha "Nuk flenė as kuajt e dehur" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Dedė PREQI

Shkruan: Dibran FYLLI

BABAI  KISHTE ARDHĖ TE DJALI NĖ MĖRGIM, POR NUK ARRITI MĖ TĖ KTHEHĖT NĖ ATDHE

Nuk duhet tė turpėrohemi, nėse lotėt dėshmojnė rrėfimin e njė miku...

LULĖKUQET E LIRISĖ

Antologjinė poetike tė autorit Dibran Fylli "Lulėkuqet e lirisė" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Pėrparim HYSI

NJĖ SHI PREJ BRYME

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha "Njė shi prej bryme" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

QORR ME SY TĖ HAPUR...

Kur ike, mė  dhe dorėn..., unė, sado qė ta shtrėngova mė shumė se sa duhet, si shenjė falnderimi, ti nuk u tundove fare...

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Grup autorėsh

ATDHEU I PAĒMUAR

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha "Atdheu i paēmuar" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

POEZI TĖ ZGJEDHURA

Nga: Sabile Keēmezi-Basha, Adem Zaplluzha, Mimoza Ahmeti, Pėrparim  Hysi, Zyba Hysen Hysa, Jusuf Zenunaj, Sabina Veizaj, Valter Dauti

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Neki LULAJ

DAULLET E NJĖ NATE

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha "Daullet e njė nate" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

BUKURI E BEKUAR

Librin me poezi tė autorit Neki Lulaj "Bukuri e bekuar" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

LĖRENI ZĖRIN TIM

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha "Lėreni zėrin tim" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

MBI SHPIRTIN E ERĖS PAGANE

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha "Mbi shpirtin e erės pagana" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Pėrzgjodhi: Argjira UKIMERI

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

FJALE TE URTA TE NENES TEREZE, NE 105 VJETORIN E LINDJES 

Vepra te dashurise jane vepra te paqes.

KUR ERA TESHTINĖ

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha "Kur era teshtinė" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Dedė PREQI

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

ĒFARĖ THOTĖ HALLA NGA SANGALLA

Tė gjitha ngjarjeve halla u jepte peshė, duke kaluar nėpėr gjitha ndėrrimet e kohėve, duke ndikuar...

NJĖ GRUSHT DASHURI

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha "Njė grusht dashuri" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Entela BINJAKU

Shkruan: Pėrparim HYSI

PĖR PAK KULTURĖ MĖ SHUMĖ…

Librat janė njė ushtrim i mirė pėr  imagjinatėn, e cila  njihet pėr  rėndėsinė qė ka nė rezonancat...

AH, SIKUR TĖ TAKOJA DISA NGA PERSONAZHET E MI!

Sidoqoftė, pjesa mė e madhe e personazheve tė mia janė marrė nga jeta e pėrditshme: janė pjesa dėrmuese...

www.gazetaexpress.com

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

12 FJALĖT QĖ ZAKONISHT SHKRUHEN GABIMISHT

Gjuhėtarėt dhe akademikėt tanė tėrheqin vėmendjen vazhdimisht...

PSALM I HARRUAR

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha "Psalm i harruar" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Dr. Nuhi VINCA

Shkruan: Drenusha Z. HOXHA

GJURMĖ TĖ LASHTĖSISĖ PAGANE NĖ LIRIKĖN POPULLORE TĖ STRUGĖS DHE TĖ OPOJĖS

(1)      (2)

ENGJĖJT VDESIN NDYRSHE

Romani i autores Drenusha Z. Hoxha, "Engjėjt vdesin ndryshe", u ofrohet tė interesuarve pėr shkarkim falas nė sektorin „Literaturė“  dhe nė www.librariaelektronike.com

Grup autorėsh

Shkruan: Xhevahir CIRONGU

POEZI TĖ ZGJEDHURA

Nga:  P. Hysi, M Ahmeti, A. Zaplluzha, S. Keēmezi-Basha, M. Bislimi, H. Selishta-Kryeziu, I. Grajēevci

MANJOLA HOXHOLLI, MJESHTRE E PIKTURĖS SĖ NGJYRAVE TĖ NDEZURA

 Me tė drejt  mund tė themi pa frikė sepse peneli  dhe bojėrat qė pėrdor mbi telajo...

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

Shkruan: Rexhep MEJDANI

MBI FLOKĖT E ULLUKĖVE

Librin me poezi tė autorit Adem Zaplluzha, "Mbi flokėt e ullukėve" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

MITI SI MODEL KRENARIE, SJELLJE E VEPRIMI

Shoqėria shqiptare, ashtu si shoqėri tė tjera nė transformim tė shpejtė, ka nevojė...

Shkruan: Pėrparim HYSI

Shkruan: Iljasa SALIHU

"KURAJOJA"

Sado me sportivitet qė dėgjoja kėta miqtė e mi, qė po mė mbanin me "kurajo", sikur po mė hipnit...

MĖNGJESI I HERSHĖM

Romanin e autorit Iljasa Salihu, "Mėngjesi i hershėm"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Ilir F. ĒABRATI

Shkruan: Adem ZAPLLUZHA

JETON NĖ MUA

Librin me poezi tė autorit Ilir Ēabrati, "Jeton nė mua"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

ATDHEUT TIM

(Poemė, nė 103 vjetorin e shtetit shqiptar)

Shkruan: Faik MUSTAFA

Shkruan: Pėrparim HYSI

100 EPIGRAME

Librin e autorit Faik Mustafa, "100 epigrame"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

SE... "VET I PATE FAJET SHKOVE PAS RROSPAJET..."

Se ky "sherri" ynė filloi nė plazh, kėtu e dyzet vjet mė parė, por blana e atij "sherri" nė faqen time ėshtė, ende, e freskėt...

Shkruan: Dr. Tomor OSMANI

Grup autorėsh

JETA DHE VEPRA E AT SHTJEFĖN GJEĒOVIT (1874-1929)

Mėsuesi i Popullit, Shtjefėn Gjeēovi, lindi nė Janevė, njė fshat i varfėr i Kosovės, mė 12 korrik 1874...

POEZI TĖ ZGJEDHURA

Nga: Xh. CIRONGU, M.  TOROMANI, D. PREQI, P. HYSI, A. ZAPLLUZHA, K. MALAJ, B. MALIQI

Shkruan: Kasam SHAQIRVELA

Shkruan: Liljana KRISTULI

DIALOG NDJENJASH E ĖNDRRASH

Librin me poezi tė autorit K. Shaqirvela, "Dialog ndjenjash e ėndrrash"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

HESHTJA NUK ĖSHTĖ ZGJIDHJE

Librin e autores Liljana Kristuli, "Heshtja nuk ėshtė zgjidhje" mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe tek www.pashtriku.org

CHwB

Shkruan: Pėrparim HYSI

ARKITEKTURA TRADICIONALE DHE METODAT E DOKUMENTIMIT

Librin "Arkitektura Tradicionale dhe Metodat..."  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe www.librariaelektronike.com

NJĖ DITĖ ME SHI

Po nuk mbaron kėtu kjo histori me  xha Sollin. Kish dalė njė ditė e shullėhej nėn njė rrezedielli dhe i hanin brirėt pėr muhabet...

Grup autorėsh

Shkruan: Elena KOCAQI

POEZI TĖ ZGJEDHURA

Nga: Mehmet BISLIMI, Mimoza AGALLIU, Qazim D. SHEHU, Valentina GJONI, Drita ĒOMO, Teodor KEKO

ALBANĖT ME FAMĖ NĖ MIJĖVJEĒARĖ

Librin e autores E. Kocaqi, "Albanėt dhe fama nė mijėvjeēarė"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“ dhe www.pashtriku.org

Grup autorėsh

Shkruan: Kasam SAHQIRVELA

POEZI TĖ ZGJEDHURA

Nga: Adem ZAPLLUZHA, Pėrparim HYSI, Ornela KAJTAZI, Dedė PREQI, Brahim AVDYLI, Franceska RAMADANI

VALS I TINGUJVE TĖ SHPIRTIT

Librin me poezi tė autorit Kasam Shaqirvela, "Vals i tingujve tė shpirtit"  mund ta shkarkoni falas nė sektorin „Literaturė“

Shkruan: Pėrparim HYSI

Migjeni

OH, Ē'MĖ SHPOI SFURKU?!

Unė kam pėr qėllim qė me kėtė ese tė  fshikulloj sadopak, cilindo qė e ka pėr turp tė flasė shqip dhe, ca mė...

KANGĖT E MJERIMIT

Libri me poezi "Kangėt e mjerimit" u ofrohet tė interesuarve pėr shkarkim falas nė sektorin „Literaturė dhe  www.librariaelektronike.com

1   2   3   4   5   6   7

© 2008  www.sa-kra.ch

WebDesign: S. Krasniqi   Kreuzlingen  CH