.

Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

RTV ZIK

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

ERENIKU

ZEMRASHQIPTARE

VAJZAT.COM

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

MEKULIPRESS

SHQIP DK

DITURIA

PRESHEVA.COM

DREJTSHKRIMI

RIDVAN BUNJAKU

PSIKIATRIA ONLINE

SEKRETE BUKURIE

Parapsikologji - Horoskopi vjetor 2011

www.explorerunivers.com

Postuar nga: Zattoo

       HOROSKOPI VJETOR 2011

SHKARKO

 

 

 

PROLOGU

 

 

Krijimi i njė horoskopi  bazohet nė skicat astronomike tė situatės nė qiell nė momentin e lindjes. Kėtu gjėrat pėrshkruhen nė bazė tė gjendjes sė yjeve, vendosjes sė tyre dhe pozicionit momental nė kohėn e lindjes suaj.

 

Fjala horoskop rrjedh nga greqishtja dhe do tė thotė:

hora = ora dhe

skopien = shikim.

 

Me lindje nėnkuptojmė frymėmarrjen e parė qė zakonisht pėrcillet me njė britmė. Me kėtė britmė tė  parė tė fėmijės mbushen mushkėritė e tij me frymė dhe fillon procesi i jetės.

 

Pra, krijimi i horoskopit  fillon saktė nė momentin e frymėmarrjes sė parė, sepse nė atė moment fillon organizmi i tė porsalindurit tė bėjė shkėmbimin e energjisė me universin e pafund,  i pavarur nga energjia e nėnės sė tij.

 

Nė momentin e frymėmarrjes sė parė fillon pėr fėmijėn ritmi i jetės personale, pra fillon akordimi i energjisė sė tij me atė tė kozmosit. Pėr kėtė arsye edhe janė tė nevojshme tė dhėnat e sakta tė lindjes, qė tė mund tė krijohet njė horoskop sa mė i pėrpiktė.

 

Merrni tė gjitha kėto hulumtime si njė nxitje, stimulim e jo si pėrcaktime definitive, pasi edhe ju duhet ta kuptoni se ėshtė i pamundur pėrcaktimi i 100% i personaliteteve tė disa miliardė njerėzve qė jetojnė sot nė planetin tonė nė mėnyrė tė saktė.  Por, nė pėrgjithėsi, pjesa mė e madhe e shėnimeve pėrputhet me personalitetet e lindura nė atė datė. Prandaj, dhe kuptoni kėto si sinjale pozitive pėr t'i shfrytėzuar nė momente tė caktuara tė jetės. Ata tė cilėt dinė t'i shfrytėzojnė kėto sinjale tė paraqitura, pra tė dhėnat pėr karakterin e tyre tė pėrpiluar nė bazė tė datėlindjes, do tė arrijnė suksese dhe do tė kenė prioritet e prosperitet nė vazhdėn e rrjedhave tė jetės, pasi tė gjitha kėto kenė mbėshtetjen e shkencave empirike siē janė: astronomia, matematika, psikologjia por  edhe parapsikologjia. Prandaj, edhe teksti i kėtij horoskopi ėshtė formuluar pėr kėtė qėllim: qė t`i njihni vetitė dhe karakteristikat e personalitetit tuaja dhe tė gjeni zgjidhje nė sfidat e ndryshme qė ju paraqiten gjatė rrjedhave tė jetės. Kėtu nuk ka profetizime  pėr ardhmėrinė  tuja, por tė dhėna konkrete tė personalitetit tuaj, nga ku ju duhet tė nxirrni mėsime dhe vetė ta pėrpiloni ardhmėrinė tuaj ashtu siē dėshironi vetė.

 

(www.sa-kra.ch)

 

 

SHKARKO

 

Horoskopin 2011