.

Sakras Art Gallery

Sekuenca filmike

Revista gazeta forume

Statistika

 
Vegėza

RTK

TOP CHANNEL

RTV 21

ALSAT

TV KLAN

KLAN KOSOVA

RROKUM TV

RTV ZIK

ALBANIAPRESS

ALBINFO

EXPRESS

KOHA DITORE

ZĖRI INFO

KOSOVA SOT

BOTA SOT

ERENIKU

ZEMRASHQIPTARE

VAJZAT.COM

KOSOVA PRESS

TELEGRAFI

EUROPA E LIRĖ

ZĖRI I AMERIKĖS

PSIKOLOGJIA

TRIBUNA SHQIPTARE

MEKULIPRESS

SHQIP DK

DITURIA

PRESHEVA.COM

DREJTSHKRIMI

RIDVAN BUNJAKU

PSIKIATRIA ONLINE

SEKRETE BUKURIE

Parapsikologji - Horoskopi pėr vitin 2012

Postuar nga: Zattoo

www.explorerunivers.com

       HOROSKOPI PĖR VITIN

2012

 

 

 

PROLOGU

 

 

Krijimi i njė horoskopi bazohet nė skicat astronomike tė situatės nė qiell nė momentin e lindjes. Kėtu gjėrat pėrshkruhen nė bazė tė gjendjes sė yjeve, vendosjes sė tyre dhe pozicionit momental nė kohėn e lindjes suaj.

 

Fjala horoskop rrjedh nga greqishtja dhe do tė thotė:

hora = ora dhe

skopien = shikim.

 

Me lindje nėnkuptojmė frymėmarrjen e parė qė zakonisht pėrcillet me njė britmė. Me kėtė britmė tė parė tė fėmijės mbushen mushkėritė e tij me frymė dhe fillon procesi i jetės.

 

Pra, krijimi i horoskopit fillon saktė nė momentin e frymėmarrjes sė parė, sepse nė atė moment fillon organizmi i tė porsalindurit tė bėjė shkėmbimin e energjisė me universin e pafund, i pavarur nga energjia e nėnės sė tij.

 

Nė momentin e frymėmarrjes sė parė fillon pėr fėmijėn ritmi i jetės personale, pra fillon akordimi i energjisė sė tij me atė tė kozmosit. Pėr kėtė arsye edhe janė tė nevojshme tė dhėnat e sakta tė lindjes, qė tė mund tė krijohet njė horoskop sa mė i pėrpiktė.

 

Merrni tė gjitha kėto hulumtime si njė nxitje, stimulim e jo si pėrcaktime definitive, pasi edhe ju duhet ta kuptoni se ėshtė i pamundur pėrcaktimi i 100% i personaliteteve tė disa miliardė njerėzve qė jetojnė sot nė planetin tonė nė mėnyrė tė saktė. Por, nė pėrgjithėsi, pjesa mė e madhe e shėnimeve pėrputhet me personalitetet e lindura nė atė datė. Prandaj, dhe kuptoni kėto si sinjale pozitive pėr t'i shfrytėzuar nė momente tė caktuara tė jetės. Ata tė cilėt dinė t'i shfrytėzojnė kėto sinjale tė paraqitura, pra tė dhėnat pėr karakterin e tyre tė pėrpiluar nė bazė tė datėlindjes, do tė arrijnė suksese dhe do tė kenė prioritet e prosperitet nė vazhdėn e rrjedhave tė jetės, pasi tė gjitha kėto kenė mbėshtetjen e shkencave empirike siē janė: astronomia, matematika, psikologjia por edhe parapsikologjia. Prandaj, edhe teksti i kėtij horoskopi ėshtė formuluar pėr kėtė qėllim: qė t`i njihni vetitė dhe karakteristikat e personalitetit tuaja dhe tė gjeni zgjidhje nė sfidat e ndryshme qė ju paraqiten gjatė rrjedhave tė jetės. Kėtu nuk ka profetizime pėr ardhmėrinė tuja, por tė dhėna konkrete tė personalitetit tuaj, nga ku ju duhet tė nxirrni mėsime dhe vetė ta pėrpiloni ardhmėrinė tuaj ashtu siē dėshironi vetė.

 

(www.sa-kra.ch)

 

 

 

HOROSKOPI I PĖRGJITHSHĖM 2012

HOROSKOPI 2012 PĖR FEMRA

HOROSKOPI 2012 PĖR MESHKUJ

 

 

 

 

 

HOROSKOPI I PĖRGJITSHĖM 2012

 

 

DASHI

Pėr tė lindurit e shenjės sė dashit, yjet parashikojnė njė fillim tė mbarė pėr 2012-ėn. Kjo fal vendosjes sė Saturnit nė shenjėn e Luanit, dhe qė nė fillim tė vitit do tė bėni lėvizje tė rezervuara dhe tė qeta.

Gjatė ditės sė festės sė Shėn Valentinit, do tė jetoni njė atmosferė pozitive. Situata do tė pėrkeqėsohet gjatė gjysmės sė vitit, kur Marsi nė gjysmėn e muajit prill, do tė s’postohet tek shenja e Gaforres si dhe nė qershor, kur Mėrkuri do tė transferohet tek po kjo shenjė.

Pėrmirėsimi i situatės do tė filloj tė ndjehet nė fillim tė muajit korrik dhe ėshtė parashikuar njė verė e mbushur plot me dashuri dhe lumturi.

Nė muajt shtator dhe tetor do tė jetė njė periudhė ku do tė shfaqet stresi dhe nervozizmi, ndėrsa mbyllja e vitit 2012 do tė jetė tepėr e mirė pėr tė lindurit e kėsaj shenje.

 


DEMI

Fillimi i kėtij viti do tė jetė energjik fal Marsit, qė do tė jetė prezent nė fillim tė vitit deri nė 14 shkurt. Transferimi i planetėve do tė stimulojnė qėndrimin e personave tė cilėt duhet tė tregohen tė kujdesshėm pėr tė cilėsuar mė mirė ēdo situata para se tė reagojnė ashpėr.

Horoskopi i vitit 2012 pėr Demin thotė se ky do tė jetė njė vit tepėr i ngarkuar dhe i pasur me emocione, siguri, angazhime nga kėndvėshtrimi i punės dhe ndjenjave.

Pėrfitoni nga ndihmesa e Mėrkurit dhe Venusit nė periudhėn e parė tė vitit, ndėrsa nė fillim tė pranverės do tė keni pėrkrahjen edhe tė Diellit. Mė pas Marsi qė nė periudhėn midis fundit tė muajit prill dhe fillimit tė qershorit, do tė kaloj tek shenja e Gaforres.

Fillimi i stinės sė verės ėshtė njė moment i egėr pėr parashikimet e ndjenjave. Pėr ata persona qė kanė njė marrėdhėnie tė qėndrueshme, mund tė pėrfundojnė nė vendimin e martesės.

Ndėrsa pėr ata persona qė po pėrjetojnė njė histori jo tė qėndrueshme, duhet qė tė kenė guximin pėr tė pėrfunduar kėtė histori, dhe tė kenė besim tek njohjet e reja qė vera ju ofron. Muajt e tjerė do tė jenė tė mbushur me punė.

Duke filluar qė nga gjysma e muajit tetor do tė shfaqet njė periudhė negative dhe demoralizuese. Situata do tė ndryshoj vetėm me fillimin e muajit dhjetor.

 


BINJAKET

Nė fillim tė kėtij viti tė lindur nė shenjėn e Binjakėve do tė shohin transferimin e Saturnit tek Luani, njė ndryshim tepėr pozitiv qė do t’i ndihmojė nė pėrmirėsimin e marrėdhėnieve familjare me personat qė kanė pranė dhe do tė lejojnė qė tė realizohen tė gjitha projektet.

Nė dashuri nė fillimin e vitit, do tė jeni tė tėrhequr nga partneri juaj nė mėnyrė tepėr tė veēantė duke e ēuar lidhjen tuaj nė njė drejtim tė mirė. Por, duhet tė keni kujdes nga pasionet e shfrenuara dhe nga personat e tjerė duke filluar nga muaji Mars deri nė fund tė verės.

Horoskopi i vitit 2012 pėr Binjakėt rezervon njė periudhė tė kėndshme nė kėndvėshtrimin profesional nė fundin e tre mujorit tė parė, ku fal kalimit tė njė planeti qė nė fillim e deri nė dhjetor do tė ndriēoj kėtė sektor.

Kjo periudhė mund tė jetė edhe periudha ku mund tė planifikohet njė bashkėjetesė, ose njė martesė me partnerin/ partneren tuaj.

Viti 2012 pėr Binjakėt do tė jetė mbi tė gjitha njė vit tepėr konkret dhe do tė keni fitore tė shumta mbi tė gjitha me ata persona qė ju kishin kritikuar nė tė kaluarėn. Periudha ideale pėr biznes ėshtė ajo midis muajit mars dhe prill.

 


GAFORRJA

Gjatė kėtij viti tė lindur e kėsaj shenje do tė arrijnė tė pėrfundojnė projektet qė kanė qėndruar pezull. Do tė arrijnė tė gjejnė pėrgjigjet e duhura.

Planeti Jupiter, ndriēon nė pjesėn mė tė mirė tė vitit ēdo situatė nė fushėn profesionale, por nuk do tė lėrė mėnjanė as ndihmesėn nė fushėn e ndjenjave dhe nė marrėdhėniet me partnerin, apo nė kėrkimin e personit tė zemrės pėr ata qė janė beqar.

Muajt mė tė mirė do tė jenė maji dhe qershori, mė pas do tė hyni nė periudhėn e vdekur sidomos nė shtator dhe tetor pėr tė rinisur njė periudhė tė shkėlqyer drejt fundit tė vitit.

Nė nėntor dhe dhjetor kur periudha tė jetė tepėr pasiononte planetėt do t’ju ndihmojnė shumė nė lidhje me partnerin ose partneren tuaj.

 


LUANI

Horoskopi i vitit 2012 pėr tė lindurit e shenjės sė Luanit nuk parashikohet ndonjė fillim viti i mirė, pėr shkak tė negativitetit tė Marsit nė shenjėn e Demit, dhe tė Jupiterit nė shenjėn e Akrepit.

Do tė pėrjetoni njė fillim viti tė shoqėruar me kriza sentimentale dhe profesionale, por qė do tė jeni nė gjendje t’ia dilni mbanė vetė edhe pse humori nuk do tė jetė nė maksimum. Njė ndihmesė e madhe do t’ju mbėrrijė nga Saturni qė do tė largoj nga ju duke ata persona negativ qė flasin pėr ju.

Nė periudhėn e pėrfundimit tė stinės sė verės dhe fillimit tė pranverės, kur qielli yjor do tė jetė tepėr i qetė do t’ju mbėrrijė njė propozim. Vera do tė jetė njė periudhė e mrekullueshme sidomos nga kėndvėshtrimi sentimental, beqarėt do tė njihen me persona tė rinj dhe do tė jetojnė mbrėmje tė mbushura plot me emocione.

Do tė jetoni njė periudhė tė dytė lodhje nė fillim tė tetorit dhe nė gjysmėn e parė tė dhjetorit. Viti do tė mbyllet mjaft mirė.

 


VIRGJERESHA

Njė vit i shkėlqyer 2012 pėr tė lindurit e kėsaj shenje. Fillimi i kėtij viti do tė jetė entuziast dhe plot me ide e projekte qė pa vėshtirėsi do tė realizohen pėr gjithė vitin.

Sidomos duke filluar me javėt e para tė janarit do tė ndjeheni tė humbur dhe asnjė nuk do tė arrij t’ju dekurajojė. Njė fillim viti i mirė edhe nga kėndvėshtrimi sentimental fal parashikimeve tė mira tė Venusit dhe Marsit qė bashkohen me Diellin.

Njė periudhė lodhje e vogėl do tė mbėrrijė nė fund tė shkurtit, pėr shkak tė transferimit tė Marsit nė shenjėn e binjakėve duke u stimuluar nga Urani, sidomos pėr tė lindurit nė gjysmėn e dytė tė gushtit.

Muajt qershor, korrik, gusht do tė sjellin tė reja dhe ndonjė rast pėr ta vlerėsuar nė mėnyrė delikate. Shtatori, tetori dhe nėntori do tė jenė muaj tepėr tė mirė pėr tė zgjidhur probleme tė rėndėsishme, sidomos nė sektorin profesional. Edhe fundi i vitit parashikohet tė jetė tepėr i mirė.

 


PESHORJA

Pėr tė lindurit e shenjės sė peshores, horoskopi i vitit 2012 rezervon transferimin e favorizuar tė planetėve tė Saturnit dhe Jupiterit qė do t’ju shoqėrojnė nė mėnyrė tė veēantė gjatė gjithė vitit.

Do tė jetė viti i investimeve dhe i biznesit. Parashikime tė mira edhe nė sferėn sentimentale, mbi tė gjitha nė pjesėn e fillimit tė vitit, kryesisht nė tre muajt e parė. Duhet tė jeni tė kujdesshėm nė pjesėn e parė tė vitit dhe nė tre muajt e fundit.

Gjithashtu edhe nė stinėn e verės duhet tė jeni tė kujdesshėm ndaj tendencave tė ėmbla qė mund tė vėnė nė rrezik marrėdhėnien tuaj me partnerin. Nė muajt prill, maj dhe qershor duhet tė keni kujdes nga partneri juaj qė mund tė mendoj pėr njė marrėveshje qė sigurisht do tė dini ta ndalni.

 


AKREPI

Fillimi i vitit 2012 do tė jetė paksa i mėrzitshėm pėr Akrepin dhe kjo pėr tė vetmen arsye, kalimin e Marsit nė vend tė Diellit tuaj, qė do tė stimuloj nė mėnyrė negative tek Saturni dhe Luani.

Kujdes nga pėrzgjedhjet qė do tė bėni kryesisht nė janar dhe shkurt.

Gjithēka do tė pėrmirėsohet duke filluar qė nga muaji mars dhe kjo fal kalimit tė Venusit tek peshqit. Do tė jeni tė aftė tė pėrballoni njė debat me partnerin dhe do tė ndjeheni shumė tė qetė.

Mund tė jetė edhe njė periudhė e mirė pėrzgjedhjesh pėr martesė? Gjithēka do tė filloj mirė si nė kėndvėshtrimin jetėsor, ashtu edhe nė atė profesional deri nė muajin gusht. Do tė jeni tė tėrhequr nga njė krizė e vogėl pas pushimeve nė muajin shtator dhe tetor dhe do tė ndjeheni paksa nervoz.

Do tė jetė pikėshit Venusi, qė nė muajin dhjetor do t’ju sjell qetėsinė shpirtėrore.

 


SHIGJETARI

Influenca pozitive e Saturnit do t’ju shoqėroj pėr gjatė gjithė vitit. Fillimi i 2012-ės do tė jetė i pėrshtatshėm pėr horizonte tė reja dhe rrugė tė reja. Duhet tė s’postoni gjithēka duke filluar nga muaji janar pėr tė shfrytėzuar atmosferėn e kėndshme.

Duke filluar nga muaji marsi, me mbėshtetjen e Marsit dhe tė Mėrkurit, do tė jetoni njė periudhė tė shoqėruar nga nervozizmi sidomos nė jetėn familjare. Historitė e dashurisė pėr disa nuk funksionojnė dhe shumė prej jush do tė vendosin tė kthejnė faqe.

Do tė jetoni njė periudhė qetėsie nė muajt prill dhe maj, dhe do t’ju sjellin njė verė rrezatuese. Muajt mė tė mirė pėr ata qė janė nė kėrkim tė shpirtit binjak do tė jenė qershori, korriku dhe gushti, pikėrisht nė kėto muaj do tė jetoni njė aventurė tė re tepėr tė kėndshme.

Periudha e fillimit tė vitit do tė jetė njė periudhė e re pėrzgjedhjesh sidomos nė fushėn profesionale, dhe fal ndikimit tė Saturnit do tė arrini tė gjeni rrugėn e duhur. Duke filluar qė nga 25 nėntori, Jupiteri do tė hyj nė shenjėn tuaj dhe gjithēka do tė bėhet mė e lehtė.

 


BRICJAPI

Yjet do tė ndihmojnė tė gjithė personat e kėsaj shenje pėr tė lėnė pas periudhėn e vėshtirė tė tre mujorit tė fundit tė vitit 2011.

Fal Venusit dhe Marist, duke filluar qė nga muaji shkurt, do tė pėrkraheni nga Mėrkuri, duke jetuar tre mujorin e parė tė 2012-ės nė mėnyrė tepėr pozitive sidomos nė aspektin sentimental.

Ndėrsa pėr ata persona qė e kanė gjetur tashmė shpirtin binjak , do tė jetojnė njė periudhė pasiononte ndėrsa tė tjerėt do tė kenė mundėsi tė shumta fal njohjeve tė reja. Puna:, sigurisht qė do t’ju jap disa shanse tė shumta pėr tė pėrmirėsuar kushtet ekonomike.

Nė muajt prill dhe maj, mund tė hasni disa vėshtirėsi tė paparashikuara sidomos pėr projektet e reja. Mund tė pėrjetoni njė periudhė tė vogėl mėrzitje duke filluar nga tetori kur duhet tė pėrballeni me situatat profesionale.

Kujdes tek ata persona qė duhet t’ju besoni, ose qė do t’ju jepni para borxh. Nė ēdo rast, duhet tė merrni edhe mendimet e tė tjerėve.

 


UJORI

Qė nė fillim tė vitit do tė hasni ndryshime tė shumta, por duhet qė vet ju tė mblidhni tė gjitha forcat dhe tė arrini atė qė dėshironi.

Do tė keni influencimin negativ tė Saturnit pėr gjithė vitin dhe tė Jupiterit deri nė nėntor, kėshtu qė duhet tė jeni tepėr tė kujdesshėm ndaj asaj qė bėni. Miqtė do t’ju mbėshtesin dhe do tė arrini tė zgjidhni situata me tė vėrtetė tė vėshtira.

Kujdes duhet tė tregoni edhe me partnerin, i cili do tė jetė gjithnjė e mė pak i disponueshėm nė pėrqendrimin e lirisė tė kaluar. Nėse do tė arrini tė menaxhoni mirė situatėn, do tė vazhdoni tė pėrmirėsoni historinė tuaj serioze, pėrndryshe rrezikoni tė shkatėrroni gjithēka.

Vitin 2012 do tė mbyllet shumė mirė, fal kalimit tė Jupiterit nė shenjėn e shigjetarit, ju dhuron optimizėm dhe fat pėr tė gjithė tė lindurit e kėsaj shenje.

 


PESHQIT

Tė lindurit e kėsaj shenje do tė jetojnė njė fillim viti nėn influencimin pozitiv tė Jupiterti qė do t’ju sjell tė reja tė shumta. Ndihmė do tė keni edhe nga Venusi dhe Marsi, qė duke filluar nga javėt e para tė vitit do t’ju orientojnė drejt suksesit.

Muajt e fillimit tė vitit, deri nė maj, do t’ju ndihmojnė tė kurorėzoni ėndrrat e dashurisė.

Nga kėndvėshtrimi profesional dhe financiar, periudha mė e favorshme do tė jetė midis shkurtit dhe gjysmėn sė parė tė prillit, kur Mėrkuri do tė jetė nė shenjėn tuaj, ndėrsa me Marsin nė shenjė do tė jetė mė e lehtė krijimi i marrėdhėnieve tė reja.

Nė punė nuk duhet tė keni frikė tė pranoni pėrgjegjėsi tė reja, sepse do t’ju ndihmojnė nė karrierėn e ardhshme, madje do t’ju sjellin edhe pėrfitime tė mira financiare. Duhet tė pranoni pa asnjė rezervė.

Tepėr e mirė periudha nė fund tė vitit duke filluar qė nga nėntori, kjo fal planetėve qė ndodhen tek Shigjetari.

 

 

 

 

 

 

HOROSKOPI 2012 PĖR FEMRA

Horoskopi pėr ju femra.

 

Gjithēka pėr dashurinė, punėn, shėndetin...
DASHI

(21 mars-20 prill)

A jeni gati pėr ndryshime radikale pėr vitin 2012? Saturni kundėr, jo vetėm ju ka mundur, por duket se ju ka bėrė edhe mė tė urtė dhe tė ndėrgjegjshme. Dhe pėr njė shenjė Piter Pani, si e juaja, ky mund tė jetė njė shok, sidomos nė sytė e tė tjerėve. Ju e kaluat njė pjesė tė vitit 2011 nė njė tėrheqje duke reflektuar mbi veten dhe duke zbuluar gjėra tė mahnitshme pėr karakterin tuaj dhe ēfarė ju rrethon. Tani viti i ri nis me ide mė tė mira, do tė doni tė harxhoni mė pak energji (edhe pse kjo prirje nuk ju leverdis) dhe pėr tė bėrė hapa nė errėsirė​​. Eshtė viti i duhur pėr tė harruar zhgėnjimin dhe mosbesimin e sė kaluarės. Tani ju jeni njė femėr e re....

Dashuria

Nėse nė vitin 2011 keni ndjerė peshėn e disa nga marrėdhėnieve dhe pėrgjegjėsitė nė dashuri, 2012-a do tė rindizte zjarrin e pasionit! Viti fillon i ndrydhur, ndoshta edhe duhet tė mendoni pėr diēka qė ka ndodhur vite mė parė. Por pranvera vjen pėr tė gjithė dhe sidomos pėr ju: Stina juaj e lindjes, do ju bėjė ēift, edhe ato qė janė tė vetmuara. Shtatzani, fat dhe njė udhėtim i paharruar ...

Puna

Disa tensione deri nė prill, kohė kur durimi juaj mėse i njohur dhe instinkti i zjarrtė qė keni, do tė ndihet sidomos nė familje.

Shėndeti

Kujdesuni pėr kokėn dhe shpinėn tuaj, pikat ku do provoni dhimbje nga puna vitin e ardhshėm. Vjeshta do jetė plot me ndikime tė mira....

Kėshilla

Sinqeritet! Me veten dhe me tė tjerėt. Lėre mėnjanė atė qė nuk tė bėn tė nxjerrėsh energjitė dhe karakterin tėnd. Jeto si njė femėr e vėrtetė e shenjės sė Dashit!DEMI

(21 prill-20 maj)

Jupiteri yt i dashur do t’ju shoqėrojė edhe pėr vitin 2012. Rrota e fatit vazhdon tė rrotullohet, por kėtė vit ėshtė e rėndėsishme qė tė tregoni vlerat tuaja tė vėrteta, sa keni mėsuar nga ngjarjet pozitive qė kanė ndikuar te ju nė muajt e fundit. Pėrfitoni nga mundėsitė e mira, kėrkoni gatishmėrinė e duhur dhe kėshtu do tė kuptoni edhe karakterin e ngadaltė tuajin! Kėtė vit, ata qė do tė merren me ju do tė ballafaqohen jo vetėm njė vajzė tė ėmbėl dhe tė dobishme, por veēanėrisht me njė tė vėshtirė. Me gjithė karakterin shtėpiak tuaj, ju do tė shihni gjatė kėtij viti mjaft festivale, udhėtime, marrėdhėniet shoqėrore tė reja dhe aventurat nė majat e botės...

Dashuria

Ju me siguri e keni gjetur tashmė shpirtin tuaj binjak dhe njeriun me tė cilin do tė martoheni vitin qė po mbyllet. Pėrndryshe, do tė keni nė dispozicion gjysmėn e parė tė vitit 2012 pėr ta bėrė njė gjė tė tillė. Viti i ri do nisė mes pėrkėdhelisė, dėshirave tė shkeljes dhe tė eksperimentimit. Nė mars, mund tė qėndroni edhe i vetėm. Por zemrat e trembura dhe tė vetmuara, mė pas do e kapėrcejnė mosbesimin dhe do tė goditen nga Cupidi.

Puna

Jupiteri nė shenjė deri mė 11 qershor, do t'ju japė mjaft kohė pėr tė marrė raste tė jashtėzakonshme, veēanėrisht nėse ju keni tė bėni me artin dhe krijimtarinė. Kultivoni marrėdhėnie, takime kyēe pėr tė gjetur tė papritura pėr tė punuar dhe studiuar. Nėse paratė i keni patur tė pakta pėr dy vjet, nga qershori do tė burojnė, sė bashku me pėrgjegjėsi tė reja. Jetoni nė mėnyrė mė luksoze.

Shėndeti

Nėse nė botė ka njė krizė, nė universin e Demit vitin 2012 do tė mbretėrojė paqja dhe qetėsia. Bankete bujare dhe kėnaqėsi non-stop. Mė 3 tetor, Saturni shkon kundėr tensionit nervor dhe disa do tė kenė probleme me tretjen. Asgjė serioze, vetėm njė kamomil dhe mjaltė pėr dimėr.

Kėshilla

Ti e ke kuptuar tashmė se mbėshtetja tek vetja Juaj ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė shkuar pėrpara. Ēlirohuni nga peshat dhe mbani atė qė keni ndėrtuar deri tani. Ju mund tė shkoni shumė mė shpejt para se mendoni....BINJAKĖT

(21 maj-21 qershor)

Pėr femrat Binjake, 2012-a do tė jetė viti kur do tė kthehet shkėlqimi dhe do jetė tronditėse ēdo gjė, si njė ciklon. Ne ishim duke e pritur kėtė! Shumė lėvizje astrale dhe emocione. Nėse muajt e parė tė vitit do tė vazhdoni tė ndiheni pa humor dhe kapriēoze, prisni me qetėsi dhe rezistoni. Jupiteri do ju dhurojė njė verė me erėrat e saj tė dashurisė dhe fat pėr tė ndryshuar rrjedhėn e gjėrave. Pėrfundimisht. Ju takoni njerėz e fatit, ndryshim qyteti, ėndrrat janė realizuar, pėrgjigje nga qielli, tė holla, admirues. Dhe ju do fluturoni nga gėzimi ...

Dashuria

Ritėm e emocione tė vazhdueshme, por njė Binjakėt nuk mund tė bėjė mė shumė se kaq. Njė ditė do ju duan, tjetrėn edhe mund t’ju urrejnė. Viti 2012 ju sjell dashuritė qė prisnit, por edhe shkurtimet e nevojshme. Largohuni nga ata qė janė shumė egoistė, ose janė tė lidhur shumė, pranoni vetėm tė sinqertėt dhe pozitivėt. Udhėtim marramendės apo flirtime rreth 18 Qershorit. Thuajini Po lidhjeve me njerėzit e rinj.

Puna

Edhe nė punė, qė nga viti i kaluar vazhdoni tė tregoni pėrkushtim dhe pėrgjegjėsi. Do tė duan t’ju vėnė nė provė. Kush ju mendonte mendjelehtė, duhet t’ju kėrkojė tė falur. Do tė jeni e kėrkuar nga tė gjithė dhe tė gatshme pėr kthesa tė papritura deri nė 2013-n.

Shėndeti

Energji nė muajt e parė tė vitit. Alergjia do tė jetė e mundur, ērregullime sezonale dhe pagjumėsi pėr shkak tė teprive (netė jashtė psh). Duhet tė gjeni njė vend apo aktivitet qė do t'ju ndihmojė tė relaksoheni. Duhet tė kujdeset pėr ēdo gjė tjetėr.

Kėshilla

Luaj me rrezikun. Mbylle derėn dhe ajo do ju hapet papritur. 2012-a do tė jetė njė vit i dyerve tė hapura ...GAFORRJA

(22 qeshor-22 korrik)

Me shumė pėrpjekje, pak nga pak jeni duke marrė atė qė ju mori njė kohė tė gjatė. Dhe sapo tė arrijė vjeshta, nuk do t’u besoni syve tuaj. Viti 2012, mund tė jetė viti i vėrtetė i pėrfundimit tė njė gjithėsie pėr ju dhe zbulimit tė njė botė tė re. Dėshirė pėr tė ndryshuar dhe pėr tė kapėrcyer blloqe tė caktuara qė nuk ju kanė bėrė tė lumtur nė tė kaluarėn. Urani ju ndihmon tė pėrmbysni zakonet, tė ndryshoni jetėn tuaj dhe tė mos ktheheni pėrsėri mbrapsht. Ēfarė fitore pėr njė nostalgjik si ju!

Dashuria

Saturni nis tė largohet dhe mund tė shihni fusha tė ėmbla tė shtruara para jush ... Kėtė vit nuk do tė jeni nė gjendje pėr tė fshehur atė qė je nė tė vėrtetė dhe nė disa mėnyra e keni vėshtirė pėr ta shfaqur.... anėn tuaj tė ndjeshme, duke mundur tė shfaqni tė gjithė ėmbėlsinė juaj. Eshtė koha pėr tė gjetur dikė tė gatshėm qė t’ju japė atė qė meritoni (nėn njė qiell tė bukur tė hėnave tė gushtit dhe nė fund tė vitit).

Puna

Fjalėkalimi: Eksperimentoni! Merrni shembull nga njė mik ose shokėt e Ujorit dhe Akrepit, ekspertė nė revolucione. Ēdo ndryshim sjell fat dhe prosperitet. Merrni pėrparėsi nė muajt e parė tė vitit, veēanėrisht nė qoftė se ju doni tė bėni kėrkesa dhe tė merrni diēka pėrsipėr qė nuk e kishit guximin pėr ta bėrė mė parė. Puna shkon me velat tuaja.

Shėndeti

Paqja e brendshme e kėtij viti do tė ndihmojė gjithashtu edhe trupin. Shqetėsimet qė keni, do kalojnė me lehtėsi mė tė madhe. Edhe sėmundjet klasike tė sezonit, kujdes nga gastritet dhe dhimbjet nervore tė shpinės.

Kėshilla

Ju keni njė tendencė pėr tė jetuar me lumturi dhe stres-pozitiv, ēdo ngjarje. Kėtė vit, do tė pėrpiqeni pėr t'u ēlodhur dhe tė gėzoni tė mirat qė ju vijnė.LUANI

(23 korrik-23 gusht)

E dashur Luaneshė, 2012-a ėshtė njė fillim i madh, por ju mbani dyshimet e zakonshme nė lidhje me fatin e tij. Diēka qė nuk do ju kthehet. Keni shpenzuar gjithēka nė rroba dhe udhėtime pėr tė gjetur veten? Ka pasur ndonjė kafaz tė mbyllur, ku ju mbajtėn nė 2011-n? Mos u dekurajoni, viti i ri do ju bėjė tė kuptoni mė mirė se si mund tė jeni mė tė pavarur (dhe mė pak ekstremė). Testet janė forca tuaj, dhe me ardhjen e pranverės filloni tė arsyetoni dhe gjatė verės, do tė ndiheni i s ēliruar. Raste, pasione dhe ndryshime epokale.

Dashuria

Ajo qė quhet dashuri ... edhe nė qoftė se ndonjėherė pėr ju ėshtė konkurrueshmėri! Muajve tė parė tė vitit dikush mund t’ju mbajė tė pushtuar, si tė jeni nė ndonjė luftė. Pastaj ju mund tė filloni tė ndryshoni idetė nė lidhje me ndjenjat. Do ju mbėrrijnė netė tė nxehta nėn qiellin e qershorit, magnetizėm, duke nisur nga sekretet e panjohura dhe pėrshėndetje tifozėrie nė ditėn para dasmės tuaj ..., por edhe vetėdija, ndėrmjetėsimi dhe besnikėria, i bėjnė mirė dashurisė (gjėra qė bėhen tė mundura nė shtator).

Puna

Vitin e kaluar ju mund tė keni patur disa ambicie tė gabuara. Por nė qershor 2012, Jupiteri hyn nė fushėn e suksesit dhe shpėrblimet do tė vijnė tė vėrtet nga larg, kur kujtonit se i keni humbur. Duhet tė gjeni siguritė e humbura qė mund tė sjellin disa akrobaci pėr shkak tė nxitimit pėr tė arritur atje. Nė nėntor, Saturni do t'ju ndihmojė tė prisni degėt e vdekura. Shpluhurosuni dhe vlerat tuaja do tė njihen.

Shėndeti

Njė luaneshė ėshtė njė pasqyrė kur ajo buzėqesh. Ekuilibri mes mirėqenies sė brendshme dhe tė jashtme, pėr ju kėtė vit do tė ketė njė rėndėsi tė madhe. Nuk e teproni si zakonisht mes dietės dhe palestrės, ēelėsi pėr tė kthyer bilancin e tė menduarit.

Kėshilla

Pėrpiquni tė jeni nė gjendje pėr tė bėrė diēka qė ju bėn tė ndiheni sipėr aftėsive tuaja. A do t’i fitoni sfidat? Yjet vėnė bast pėr ju nė 2012-n!VIRGJĖRESHA

(24 gusht-23 shtator)

2012 pėr ju ėshtė viti i angazhimit si ju pėlqen, duke punuar shumė dhe gjithmonė e gatshme tė merrni pėrgjegjėsitė tuaja. Shqetėsimet tipike tė karakterit tuaj do tė shkojnė nė sfond nė krahasim me energjinė me tė cilėn tė pėrballeni me tė gjithė. Marsi nė shenjė deri mė 3 korrik bėn tė arrini qėllimet tuaja, zgjidhjet e ēėshtjeve, tė gjeni punė, tė kaloni provimet dhe tė siguroni gjėrat qė ju duhen. Dhe tė gjitha me veten! Ju do tė keni njė zė tė brendshėm qė ju sugjeron pėrgjigjet dhe ju ndihmon pėr tė kapėrcyer ēdo gjykim. Asnjė ngjarje shqetėsuese, por njė rritje e ngadaltė dhe konstruktive. Ēfarė doni mė shumė pėr njė vit? Thesari vjen nė vjeshtė...

Dashuria

Konfuzion, konfuzion, thotė njė kėngė. Nė 2012-n, do tė vazhdoni me kontradiktat e karakterit tuaj: duhet tė jeni vetėm me njė dėshirė pėr tė ndėrtuar, takuar njerėz tė rinj, dėshirė pėr tė jetuar. Sa pasiguri!Pasioni nuk do tė dėshtojė sidomos nė pranverė, njė kohė kur ju mė nė fund ndjeheni se vėrtet kuptoheni nga dikush. Tundimin e marrėdhėnieve nė internet, e keni gjithmonė nė qoshe ... kujdes tė mos e ngatėrroni me realitetin, i cili ėshtė i afėrt me ju dhe me surpriza tė mira madje.

Puna

Vullnet nuk do tė humbasė as kėtė vit, por kurrė nuk tė ēuditeni nga tė papriturat e Jupiterit dhe Mėrkurit. Ju do tė dėshironi tė bėni mė shumė dhe pėr tė marrė njė vend tė lakmuar, kjo vlen edhe pėr disa virgjėresha tė lėna nė hije. 2012-a ėshtė viti i duhur pėr tė rritur shpejtėsinė.

Shėndeti

Gjashtė muajt e parė tė 2012-s, mė kėmbė ju mban njė energji e lartė. Ju keni asnjė justifikim pėr shmangien sportive. Dhe sėmundjet do jenė pasagjere pėr ju. Relax tani dhe mos u ngutni gjatė vjeshtės. Kujdes sytė. Ktheheni stresin nė pozitiv.

Kėshilla

Sfidoni karakterin tuaj, duke u pėrpjekur tė jetoni si njė protagonist. Duke qenė nė qendėr tė vėmendjes, do tė donit shumė....PESHORJA

(24 shtator-22 tetor)

Viti 2011 nuk ishte pėr t’u kujtuar prej jush. Saturni dhe sprovat e tij nė vazhdim, mund t’ju kenė bėrė mė tė lodhur. Dhe tani ju doni tė shihni rezultatet e tė gjitha pėrpjekjeve tuaja. Nė fund, 2012-a ju ruan energjinė, ju keni nevojė pėr tė gjitha burimet tuaja mendore dhe fizike pėr tė pėrfunduar planin e madhe tė yjeve. Vazhdoni ta kryeni atė, sepse nė fund, do shihni qėllimin! Ju nuk jeni mė ajo qė ishte mė parė, ndoshta do keni partnerė tė rinj, miq, partnerė, vende pune. Ju keni bėrė revolucion dhe tani ju jeni gati pėr tė jetuar me tė ardhurat e tij.

Dashuria

Fati mund t’ju vijė nė shpėtim. A keni ndryshuar partner? Keni qenė gati pėr ta bėrė? Nė vitin 2012, ėshtė radha e krasitjes sė degėve tė thara. Pėr t'u kthyer tė ndiheni mė tė lehta pasi ju keni hequr qafe peshėn e panevojshme! Ju nuk merrni lehtė vendime, por yjet kėtė vit ju bėjnė bėrė thirrje pėr kėtė. Merrni hapėsira tė lira. Kryesisht mes qershorit dhe gushtit.

Puna

Pėrgjegjėsi! Asnjė femėr peshore nuk i ka realizuar plotėsisht detyrat qė i janė ngarkuar nė muajt e fundit. Nė pjesėn e parė tė kėrkimit tė vazhdueshėm pėr ekuilibėr, mes shtėpisė, punės dhe dashurisė, jeta profesionale duket tė mbizotėrojė mbi tė tjerat ... por nė tetor perdet e saj duken tė rėnda. Saturni rritet dhe pėrgatit njė ēadėr ku sipėr saj do tė bjerė njė shi parash dhe kėnaqėsia do tė bėjė tė thuash: "Unė kam tė drejtė pėr tė." Mbroje veten nga thashethemet nė shtator.

Shėndeti

Shumė pėrgjegjėsi mund tė shkaktojė probleme tė kockave, qafės apo dhimbje mesi. Duhet qė tė ndaleni nė kėrkimin e paqes sė brendshme dhe trupit do tė pėrfitojė prej saj. Trajtime bukurie janė nė favor, sidomos nė vjeshtė.

Kėshilla

2012-ėn, jetojeni sikur keni qenė nė njė vallėzim tango. Nė fillim ju ndjeheni pak tė lirshėm, por me anė tė praktikės, ju do ta bėni atė me sytė mbyllur. Njė kulm i emocioneve....AKREPI

(23 tetor-22 nėntor)

Akrepa tė dashur, i gjithė vitit 2012 tashmė ėshtė njė mrekulli. Nė qershor, i jepet fund kundėrshtimit tė Jupiterit, i cili tė pengoi ty tė kuptoje shumė gjėra dhe tė shkoje drejt asaj qė shpresoje. A ndjeheni tė pakėnaqur, tė pashpresė dhe pa dėshirė? Asgjė nuk duket tė ketė njė logjikė? Yjet do tė vazhdojnė tė kėrkojnė forcė, dhe ju duhet tė pranoni se nuk ka shenja tė tjera qė atyre mund t’u rezistoni mė mirė se ju. Ēmimi vjen nė tetor, kur hyn nė shenjėn tuaj Saturni i madh, planeti i stabilitetit dhe i rritjes, i aftė pėr tė ndryshuar jetėn tuaj pėr mirė dhe ju korrni kredi pėr vitin e ardhshėm.

Dashuria

Akrepi, Dashuria dhe vuajtjet e tij! A jeni gati pėr tė hedhur dritė mbi atė qė ju duhet? 2012-a ju pyet pėr durim dhe kurajo, veēanėrisht nė qoftė se dikush do tė bėjė qė ju tė zemėroheni nė muajt e verės. Dėshira pėr tė eksperimentuar ėshtė pjesė e juaja, mund tė jetė viti i duhur pėr udhėtim tė gjatė qė ju e keni ėndėrruar gjithmonė. Nevoja pėr tė shpėtuar dhe do tė jetė njė lloj aventure. Ju lutemi tė mėsojnė nga aventurat tuaja nė vjeshtė.

Puna

Racionalitet apo instinkt? Nė jetėn e profesionale ju do tė ndiheni tė ndarė midis asaj qė ju doni dhe ēfarė ju ofrohet me siguri. Disa herė vitin e kaluar keni ndjerė nevojėn pėr tė ndryshuar drejtimin dhe shtrembėroni zgjedhjet tuaja. Stresi dhe pakėnaqėsia vazhdojnė edhe nė muajt e parė tė vitit, por ėshtė koha pėr tė filluar pėrgatitjet pėr pėrparim tė madh. Besoni mbi veten, vendosni projekte tė reja, studimet, deri mė sot, tė angazhuar. Do jeni mė e vendosur se kurrė.

Shėndeti

Lodhje dhe rigjenerim, feniksi qė ėshtė nė ju, shfaqet jashtė. Stresi do tė pėrgjojė trupin, mendjen tuaj dhe kyēet. Pas verės, dėshirė pėr rinovim, ndryshim dhe spiritualitet. Shikoni dhe nevojėn pėr tė shkarkuar tensionet.

Kėshilla

Kapėrceni ēdo tendencė pėr tė parė ēdo gjė zi. Pėr gjėrat mė tė mira qė ju duhet tė dini se si tė prisni. Saturni mori 25 vjet kohė pėr t’u kthyer nė shenjėn tuaj dhe do t'ju ndihmojė tė qartėsuar idetė.SHIGJETARI

(23 nėntor-21 dhjetor)

Pavarėsisht nga parashikimet astrale, Shigjetari gjithnjė ndeshet me tė ardhmen plot optimizėm. Dhe 2012-a do tė fillojė vetėm me njė valė entuziazmi! Mos prisni tė hidheni nė krahėt e udhėtimeve dhe aventurave qė ju presin nė kėtė vit mė shumė se kurrė, dhe yjet do ju sfidojnė pėr t’ju mbajtur lart humorin. Lėreni mėnjanė apatinė dhe zbrazėtinė. Shigjetaret qė kanė ndėrmarrė njė hap tė rėndėsishėm nė kohėt e fundit, nė dashuri apo nė punė, zhvillojnė njė vetėdije tė re tė brendshme. Merr pėrparėsi kjo gjysmėn e parė tė vitit, ndėrsa nė vjeshtė Jupiteri hyn nė opozitė, por deri atėherė ju do tė keni ndryshuar tashmė shumė gjėra pėr mirė.

Dashuria

Era e pasionit dhe e ndryshimeve tė mėdha! Dikush shkoi pėr tė jetuar me tė, dikush martohet ... Keni bėrė njė zgjedhje sidomos duke pasur parasysh natyrėn e papritur e tė pavarur tuaj dhe tė lirė. Ndoshta ju keni gjetur mė nė fund njė person qė nuk e kufizon lirinė tuaj dhe nėse jeni ende duke u pėrpjekur pėr tė kaluar nė mes tė njė flirti nė njė tjetėr, pėrjetojeni siē ju pėlqen. Ju gjithmonė do tė josheni nga pista tė dyfishta, kėrkimi i emocioneve tė reja dhe tė shpėtoni nga rutina ... bėjini ballė tundimit.

Puna

Pozitat mund t’i rifitoni, ka hapėsira tė reja! Nevojė pėr tė vepruar, pėr tė marrė diēka qė ju vėrtitet nė kokė pėr disa kohė ... mos hiqni dorė nga ėndrrat tuaja, por para se tė lėvizni, hetoni terrenin, shkruani strategjinė, tė gjeni dikė qė mund t’ju ndihmojė, hedhja nė errėsirė ​​mund tė jetė e rrezikshme. Jupiteri dhe Marsi mund tė bėjė qė tė humbni nervat dhe ekuilibrat dhe tė shpenzojnė tė gjitha kursimet tuaja nė shopping. Qershori ėshtė kritik, por nė shtator hapen horizonte tė reja.

Shėndeti

Kėtė vit do tė jeni nė frontin e vendimeve tė rėndėsishme dhe ekuilibri psiko-fizik tuaj mund tė ndikohet. Ēmenduri, paqėndrueshmėri, eksese. Gjej mirėqenien nė hapėsira tė hapura dhe nė mes tė natyrės!

Kėshilla

Pėrqendrim dhe sytė nė portofol! Aventurat e 2012-s do tė kėrkojnė njė plan tė caktuar dhe tė gjitha energjitė tuaja.BRICJAPI

(22 dhjetor-20 janar)

Sa ju ėshtė dashur qė tė luftoni nė dy vitet e fundit? Tashmė ju mendoni ndryshe nga vjeshta e kaluar, gjėrat janė mė tė mira dhe mrekullia duket se ka mbėrritur. Humori ju mban! Pjesa e bukurisė nė vitin 2012, ėshtė vazhdimi i korrjes sė fryteve tė punės tuaj me favor nga Jupiteri, Marsi dhe Saturni. Edhe njė karakter i vėshtirė si ju duhet tė mendojė pėrsėri: ndryshimi ėshtė i mundur dhe kėtė vit ju mund tė pėrfundoni atė qė keni lėnė nė mes tė 2011-s. Ju jeni protagonist deri nė qershor, pastaj ktheheni prapa skenave ...

Dashuria

Dritat e buta dhe ndjenjat nga serialet TV do tė plotėsojnė vitin tuaj. Mund tė takosh personin e ėndrrave tė tua, atėherė kur as e pret njė gjė tė tillė. Ju do tė keni pėrshtypjen se ėshtė gjithmonė pranverė, dhe bini nė dashuri me dėshirėn pėr pėrkushtimin e kohės pėr ata qė ju duan. Ēfarė zbulimi i madh pėr njė qen tė punės si ju! Raporte pak tė ngurta deri nė prill. Por vera do ju bėjė tė jeni mė e lirshme. Do tė kuptoni njė tė vėrtetė tė madhe: Duhen dėgjuar njerėzit qė ke pranė.

Puna

Vitit 2011 ka frenuar ambiciet tuaja dhe minuar vetė veten tuaj, por tani e tutje, kjo tendencė zhduket. Gjashtė muajt e parė tė vitit, ju do marshoni me shpejtėsi tė plotė drejt njė roli tė ri, realizimin e njė projekti afat-gjatė. Ju jeni mbretėresha e angazhimit dhe detyrave, atė qė ju bėni, ėshtė se kush jeni. Nevoja pėr siguri, dhe gjithashtu pėr tė siguruar stabilitetin nė kohė krizash, janė shenjė se investon mė shumė se kushdo pėr tė ardhmen. Bravo!

Shėndeti

Lamtumirė dobėsi, njė valė e re e energjisė do ju karakterizojė, sidomos gjysmėn e parė tė vitit. Intoleranca e kaluar, tani mbetet vetėm nė kujtesė, do tė jetė mė e lehtė pėr t'u ēlodhur. Forconi kockat!

Kėshilla

Mbėshtetja e yjeve nuk ėshtė e mjaftueshme, ju duhet rezistencė dhe duhet tė mėsoni pėr tė shijuar jetėn.UJORI

(21 janar-19 shkurt)

Pas dy vjetėsh ndryshime tė thella, edhe nė 2012-n kjo nuk do jetė e mjaftueshme akoma ... do tė vazhdojė tė ketė prej jush njė oreks pėr rinovimin, eksplorimin dhe revolucionin. Ju duhet t’i hidhni tė gjitha larg e tė ndiheni e gjallė! Viti i ri do tė sjellė edhe disa dyshime, tė cilat nė vjeshtė fillojnė nga zeroja, por pa e ditur destinacionin. Pėr fat tė mirė, yjet dhe njerėzit qė ju duan, do t'ju ndihmojė tė mbani kėmbėt tuaja nė terren dhe t’u vendosni teprimeve limit. Investoni nė veten tuaj dhe kjo po qė me tė vėrtetė ka rėndėsi. Ky vit ju premton njė takim me mjedise stimuluese dhe njerėz qė do ju bėjnė tė rizbuloni kėnaqėsinė, duke ju bėrė tė harroni hallet e kohėve tė fundit.

Dashuria

Jeta e ēiftit do tė udhėtojė paralelisht me dėshirėn pėr liri! Viti i ri fillon me dėshirėn pėr tė dashur partnerin tuaj ndonjėherė, por Venusi nė verė mund tė sillte njė takim tė papritur, nėse ju jeni e vetme por edhe nė ēifte. Nėse ju keni njė histori tė qėndrueshme, megjithatė, nuk duhet tė merrni rreziqe pėrsipėr, nė thelb pothuajse tė gjitha shkeljet e Ujorit janė mendore! Nė 2012-n, megjithatė, do tė merrni njė mėsim tė madh: edhe me tė njėjtin person, ju mund tė pėrjetoni njė perspektivė tė re emocionuese.

Puna

Pasiguri, ulje-ngritje, por edhe mundėsi tė mira, sidomos nė kohėn e verės, kur provat, por edhe shpėrblimet do tė shumėfishohen. Nė tetor, Saturni hyn nė kuadraturė, dhe t'ju mbushė me pyetje. Prano gjithēka qė ju jepet, transfertat pėrfshirė.

Shėndeti

Pas ajrit tuaj tė qetė dhe tė qetė ... fshihen nerva tė gatshėm tė hidhen pėrpjetė nė ēdo moment! Muajve tė parė tė vitit do keni stres emocional, netė pa gjumė pėr shkak tė mendimeve qė ju rrotullohen nė mendje. Nga qershori, do nisni pėr tė gjetur paqen, t’i shkėputni telat dhe tė filloni tė punoni jashtė.

Kėshilla

Kaosi ndonjėherė ėshtė forcė krijuese, por kėtė vit juve do ju duhet mė shumė saktėsi. Bėni listėn tuaj tė prioriteteve dhe trajtojini me kujdes ato.PESHQIT

(20 shkurt-20 mars)

Peshq tė dashur, kėtė vit ju mund tė ndiheni vėrtet me fat dhe tė ndjeheni e qenė se keni lindur nėn njė yll me fat. Lėvizjet e bukura planetare do tė pėrfshijnė jetėn tuaj deri nė vitin 2015. Dhe lajmi i mirė vjen shpejt: nga shkurti, kur Neptuni hyn nė shenjė, i cili mban njė peshė nė spiritualitetin e krijimtarisė, do nis ndryshimet nė ju. Nėse keni qenė tė humbur, mė nė fund gjeni veten dhe tė dukeni mė tė pjekura dhe tė orientuara drejt sė ardhmes. Deri nė korrik, lufta me Marsin nė Virgjėreshė dhe planetin e dashurisė ju bėn tėrheqės, por pastaj keni njė pikė kthese nga gushti. Ju do tė gjeni fuqinė dhe forcėn e njė magjie rock.

Dashuria

Dashuri dashuri dhe shumė dashuri. Kėtė vit do tė jetė e e domosdoshme pėr ju. Njė shtėpi ėndėrr ... Edhe nėse tekat e Venusit do ushqejnė diskutime, do t’ju bėjnė tė ndjeheni tė gjykuar nga njerėzit qė ju zgjidhni. Viti 2012 shėnon fillimin e udhėtimit tuaj tė brendshėm, ėshtė koha pėr tė gjetur atė qė janė nevojat tuaja tė zemrės. Ndjeshmėria tuaj proverbiale do t'ju udhėheqė, duke e vėnė atė nė lėvizje, veēanėrisht midis janar, shkurt dhe gusht, kur fati do tė trokasė nė derėn tuaj.

Puna

Si njė lėvizje! Jupiteri vazhdon nė favor, edhe pse disa ankthe ju shoqėrojnė ende. Jini e durueshme dhe mos i hidhni poshtė tė gjitha deri nė muajt e parė tė vitit, ju po ndėrtoni tė ardhmen tuaj dhe ju do tė shihni frytet gjatė verės. Ēdo sakrificė do tė shpėrblehet.

Shėndeti

Me kaq planete nė lėvizje, do tė ndikoheni lehtė nga stresi. Ju keni hyrė nė 2011-n me vėshtirėsi tė mėdha dhe Marsi nė Virgjėreshė vazhdon t’ju bėjė qė ju tė shqetėsoheni dhe tė keni njė stomak tė pėrzier. Duhet tė bėni ēdo pėrpjekje pėr tė gjetur kohė pėr veten tuaj, sidomos nė mes tė majit dhe korrikut.

Kėshilla

Pėrkushtim dhe vendosmėri. Pėrdorni zbutėsin e karakterit tuaj, larg stresit, shpėrndajini konfliktet, pėr tė sjellė harmoni nė botėn tuaj....

 

 

 

 

 

 

 

HOROSKOPI 2012 PĖR MESHKUJ

Horoskopi pėr ju meshkuj.

 

Gjithēka pėr dashurinė, punėn, shėndetin...

 DASHI

(21 mars-20 prill)

Viti 2012 do tė jetė njė vit i vetė-motivimit tė jashtėzakonshėm pėr meshkujt e kėsaj shenje. Aspektet e Uranit dhe Jupiterit nė kombinim me shenjėn tuaj do tė sjellin nė lidhje me kursin e jetės tuaj, marrėdhėnie ekstra, ku pozicioni juaj nė drejtim tė tyre, ėshtė e pathyeshėm. Ju nuk do tė jenė tė pasuksesshėm, q ėtė ndjeni nevojėn e ndonjė ndihme. Pa dyshim, ju do tė jeni jashtė rrezikut. Pra, nė fund tė kėtij viti pėr shenjėn e Dashit, gjithēka duket se do tė jetė e mirė.

Puna

Imagjinata juaj do tė jetė njė nga pasuritė tuaja mė tė madh, do tė thotė se ju do tė gjeni disa lajme tė mira rreth punės nė vitin 2012. Ju do tė jeni nė gjendje tė vendosni me njė korrektėsi tė tmerrshme nevojat pėr bashkėbiseduesit tuaj dhe pėr t’i bėrė ato pėrputhen me tuajat. Konsultimet janė tė veēanta, dhe mund tė arrini qėllimin tuaj absolutisht, edhe pse nga pamja e jashtme ju shkoni larg nė kundėrpeshė ndaj bashkėbiseduesve tuaj. Faktet, realitetet, provat do tė rrotullohen rreth arritjeve tuaja nė kėto konsultime.

Paraja

Ju do tė pėrpiqeni gjatė vitit 2012 pėr tė gjetur mėnyrėn pėr ta bėrė ekstra biznesin tuaj dhe llogarinė tuaj financiare, pėr ta pasuruar me gjėra pozitive dhe kjo do tė ndodhė. Ju gjithsesi, mbani armėt gati pėr tė bėrė njė goditje nė jetėn tuaj. Mendoni dy herė para se tė mendoni se gjithēka u shkoi keq.DEMI

(21 prill-21 maj)

Horoskopi i vitit 2012, parashikon pėr meshkujt e Demit se butėsia e jetės do tė pėrputhet me njė nevojė tė pėrpjekjeve nga ana e tyre pėr tė vazhduar para rrugėn e nisur gjatė vitit qė ata janė duke mbyllur. Ju do tė ndjeni se si po rritet krijimtaria tuaj, dhe ajo nuk do tė jetė njė iluzion.

Puna

Pėr meshkujt e Demit, muajt e vitit tė ardhshėm duket se nuk do tė jenė aspak tė lehtė nė aspektin e punės. E kjo, pasi ata do tė duhet tė punojnė dy herė nė mėnyrė mė tė vėshtirė, sidomos kjo nė fillim tė vitit.

Paraja

E megjithėse nė kushtet e njė ritmi tė shtuar tė punės, meshkujt e Demit duhet tė dinė se gjatė vitit tė ardhshėm do tė kenė mė shumė para nė dispozicion tė tyre. Kjo tregon se financat e tyre janė parė favorizuar, me njė harmoni tė fortė.BINJAKĖT

(22 maj-21 qershor)


Konfigurimin astral i vitit 2012 do t’ju mundėsojė kurorėn e pėrpjekjeve tuaja nisur vitin e kaluar, nė fushėn e e relacioneve. Kjo do tė ketė efekte nė shumė rrethana. Nė tė vėrtetė, impulset e Urani, shoqėruar nga Marsi dhe Dielli do tė lehtėsojnė ndjeshėm shkėmbimet tuaja dhe qartėsinė. Zgjedhje tė reja bėhen tė mundshme dhe ato janė kthyer spontanisht nė drejtim tė zhvillimeve qė do t’ju sjellin mė afėr objektivave tuaja. Rruga juaj personale shihet nė 2012-n mė e lehtėsuar nga rrethimet e dikurshme.

Puna

Stabiliteti i lidhjeve tuaja emocionale do tė jetė njė nga prioritetet tuaja absolute, kėtė vit. Urani me efektet e tij, do tė mbėshtesė pėrpjekjet tuaja nė drejtim tė njė shprehje tė thellė nė dashuri. Pėr mė tepėr, ndryshimet qė ju keni ngritur, kanė nisur tė japin frutat e tyre. Klima e pėrgjithshme pozitive do tė shfaqen qė nė fillim tė vitit. Reagimet tuaja spontane do tė jetė i pasur me emocione.

Paraja

E gjithė kjo ėshtė e lidhur me ligjshmėrinė, nėnshkrimet zyrtare dhe tė rėndėsishme, janė sidomos shitjet, mjaft tė rekomanduara pėr vitin e ardhshėm. Ato janė tė favorizuara sidomos gjatė muajit qershor, mars dhe tetor 2012.GAFORRJA

(22 qershor-22 korrik)

Ju do tė jetoni impulset planetare, tė cilat do tė lejojnė qė nė mėnyrė tė pėrgjithshme, vitin e ardhshėm tė gjeni mė shumė butėsi. Mė shumė raste tė kohės sė lirė. Kjo sjell njė qetėsi nė rritje pėr ju e nė kėtė mėnyrė njė energji mė tė madhe morale pėr tė kapur rrethanat me njė ndjenjė tė padiskutueshėm e tė nuhaturit, yje tė mundshėm lirimin ju kėtė vit tė konsideratave material tė caktuar, i cili lė fushėn e lirė tė bėjė mė shumė humaniste pėr ju.

Dashuria

Ju shkruani nga dera e madhe nė fushėn e Eros, kėtė vit. Impulset e Urani, e kombinuar me ato tė Marsit dhe Venusit vijnė pėr ta shpejtuar jetėn tuaj tė dashurisė, tė cilat do tė korrespondojnė me njė transformim total. Nuk ėshtė zbulimi nė perspektivė, pa marrė parasysh vendndodhjen tuaj tė tanishme. Natyra juaj e rezervuar do tė lėrė hapėsirė ​​pėr njė pohim mė tė madhe tė veten, me guxim mė shumė dhe shprehje tė natyrės themelore tuaj sentimentale. Nismat tuaja japin rezultate me shume se praktika, ky ėshtė momenti pėr tė shprehur ndjenjat tuaja, pėr tė ekspozuar projektet tuaja tė ēiftit, pėr fillimin e dialogut qė do tė mundėsojė qė tė dini mė mirė partnerin tuaj.LUANI

(23 korrik-22 gusht)

Ngjarjet do tė lidhen nė mėnyrė tė natyrshme pėr sytė tuaj, kėtė vit. Aspektet planetare tė cilat mbretėrojnė nė sektorin tuaj tė lehtėsuar tė lidhjeve tė jetės, do tė paraqesin mė produktivite idetė thelbėsore pėr projektet tuaja. Vetėm Saturni hedh njė hije mbi realizmin e thellė qė mund t’ju japė momente keqardhje personave melankolikė. Por pėrtej kėtij fenomeni, ju do tė keni shumė raste pėr t’u kėnaqur nga efektet pozitive tė realizmit tuaj, e kjo ju ndihmon pėr tė siguruar mbėshtetjen tuaj me efektivitet.

Puna

Nė tė vėrtetė, aspektet e divergjencave tė Plutonit dhe Marsit, nxjerrin nė pah pikat tuaja tė dobėta dhe ato tė njerėzve tė caktuar tė rrethit tuaj profesional. Fillimisht, ju do ta shihni veten tuaj nė bregore me atė qė duket t’ju jetė bėrė gabim pas vendimeve nė emėr tė kolegėve tuaj. Por me pėrpjekjet e tė kuptuarit, ju do tė kuptoni se nė fund tė fundit, se kėta njerėz mund edhe t’ju ndihmojnė.

Marrėdhėniet

Jeta juaj e dashurisė nė vitin 2012 do tė zbutet nė mėnyrė tė konsiderueshme. Nė tė vėrtetė, ju spontanisht do ta dėgjoni kėtė nga tė tjerėt, por edhe vetė do ta kuptoni se kur ēdo gjė do tė jetė plotėsisht nė vendin e saj. Ju shkoni nė detajet e ndjeshmėrisė sė partnerit tuaj me lehtėsi. Kjo shpjegohet dhe nga fakti se ju tregoni shumė ndjeshmėri ndaj tij. Ndikimet e kombinuara tė Plutonit dhe Marsit, do tė shkaktojnė situata tė cilat do tė jenė shumė e dobishme pėr tė krijuar njė klimė tė marrėveshjes dhe tė diplomacisė sė vėrtetė harmonie nė ēift.VIRGJĖRESHA

(23 gusht-22 shtator)

Gjatė vitit tė ardhshėm, ju do tė afirmoni vlerat tuaja nė mėnyrė tė qartė, pėrmes akteve konkrete dhe tė dukshme pėr tė gjithė. Ju do tė keni ende kėtė vit frymėzimin e duhur nė kėtė drejtim. Projekte tė reja vijnė, bisedat dhe kontaktet pasurojini nė vitin 2012, pasi izolimi nuk vlen asgjė, ai vetėm ju pengon. Nė kėtė aspekt, viti i ri do tė paraqesė shanse tė mėdha mbi marrdhėniet me tė tjerėt.

Puna

Ju do tė nisni tė ndjeni kėnaqėsi tek shihni tė materializuara frytet e pėrpjekjeve tuaja tė kalojnė nė formėn e njė promovimi pėrmes rritjes dhe ndryshimit tė statusit tuaj. Nė njė mėnyrė tė pėrgjithshme, ju do ta keni mė tė lehtė t’i prekni gjėrat. Cilido qoftė profesioni juaj, presim qė tė keni mė shumė shkėmbime me mė shumė njerėz tė tjerė dhe nė tė njėjtėn kohė njė ri-orientim tė ri.

Paraja

Njė njohuri mė e madhe e asaj qė zgjohet, ndikon te ju gjatė vitit tė ardhshėm, por edhe nė personalitetin tuaj, pėr tė gjetur llojet e situatave qė korrespondojnė me tė vėrtetė me ju. Ju do tė mė jeni mė aktivė nė kėrkimin e ngjyrės tuaj sentimentale. Do t’i largoni momentet tuaja tė vetmisė. Urani ju shtyn me kėto analiza, do t’ju lejojė pėr tė shmangur nė tė ardhmen gabimet e kaluara nė sjelljen tuaj. Ju do tė bėni gjithsesi njė kthim nė tė kaluarėn, pėr t’u ballafaquar me arritjet tuaja sentimentale do tė vijnė. Duke shikuar nė gabimet tuaja do tė mėsojnė se si tė hiqni nga tendencat qė ju dėmtojnė harmoninė e njė marrėdhėnieje.PESHORJA

(23 shtator-22 tetor)

Gjatė vitit 2012, ju do tė afirmoni vlerat tuaja nė mėnyrė tė qartė, pėrmes aktesh konkrete dhe tė dukshme pėr tė gjithė. Ju nuk e keni ende kėtė vit frymėzimin nė kėtė drejtim. Projekte tė reja vijnė, ndėrgjegjja bėhet edhe mė e lehtė dhe bisedat me persona tė rinj, do t’ju mėsojnė shumė nga tė gjitha fushat. Mos lini asnjė nga kontaktet tuaja nė vitin 2012, izolimi nuk vlen asgjė.

Puna

Ju do tė jeni tė kėnaqur tė shihni materializimin e fryteve dhe pėrpjekjeve tuaja, qė tė kalojnė nė formėn e njė promovimi, rritje dhe ndryshimi statusi. Objektet janė tė paralajmėruara, dhe njohja ėshtė me tė vėrtetė shumė e afėrt me ju. Megjithatė, ju do tė keni pėr tė pėrfunduar detajet. Cilido qoftė profesioni juaj, do tė keni gjatė vitit 2012 mė shumė shkėmbime me tė tjerėt dhe ri-orientim tė veprimeve tuaja, nė mėnyrėn tuaj duke punuar drejt objektivave tė reja.

Dashuria

Njė njohuri mė e madhe e asaj qė zgjohet tek ju, do tė mundėsojė tė kuptoni mė mirė se cili partner, i cilit personalitetit dhe cilat lloje tė situatave korrespondojnė me ju me tė vėrtetė. Urani ju shtyn me kėto analiza, dhe do t’ju lejojė pėr tė shmangur nė tė ardhmen gabimet me peshė nė sjelljen tuaj. Ju do tė bėni kthim nė tė kaluarėn, tė favorshme kėto me arritjet tuaja sentimentale qė do tė vijnė gjatė 2012-s.AKREPI

(23 tetor-22 nėntor)

Gjithēka qė do ju vijė nė rrugėn tuaj, gjatė vitit tjetėr, do tė duhet ta meritoni. Kjo ėshtė edhe deviza e vitit 2012 pėr meshkujt e akrepit, tė cilėt gjatė muajve tė tij do tė duhet tė bėjnė pėrpjekje tė forta pėr tė mundėsuar arritjen e qėllimeve tė tyre. Vėshtirėsi, por nė fund, edhe sadisfaksion kur gjėrat do tė shkojnė drejt pėrmbushjes.

Puna

Horoskopi 2012 tregon pėr meshkujt akrepė se puna gjatė kėtij viti do tė jetė ideale pėr tė ndėrmarrė iniciativa tė forta. Gjithēka do tė ndodhė nė jetėn tuaj profesionale, ka pėr tė qenė pjesė e meritės dhe aspak e fatit siē mund tė mendohet. Ēka do tė thotė se akrepėt duhet tė pėrveshin mėngėt dhe tė ecin para, pa pritur ndihmėn e askujt mė.

Marrėdhėniet

Horoskopi 2012 lidhur me marrėdhėniet nė ēift pėr meshkujt e Akrepit tregon se ata duhet tė bėjnė tė gjitha pėrpjekjet pėr tė ruajtur atė qė kanė arritur nė to, gjatė muajve tė kėtij viti qė po mbyllet. Situatė e ngurtė, sidomos gjatė 4 muajve tė parė tė vitit tė ardhshėm. Por gjėrat duket se do tė hapen mė vonė, me kalimin e muajve tė tjerė.SHIGJETARI

(23 nėntor-21 dhjetor)

Horoskopi 2012 pėr meshkujt e Shigjetarit, tregon se gjatė kėtij viti do tė mundėsohet mbėrritja e njė drite tė re nė rrugėn tuaj, e cila kishte munguar prej dy vjetėsh. Pas njė periudhe tė tillė tė errėt, e cila ju ka mbajtur larg arritjes sė qėllimeve tuaja, duket se viti i ardhshėm nis me hapjen e rrugės qė tė ēon drejt tyre. Duke u bindur edhe mė tepėr sa vlen shprehja “I duruari, i fituari”…

Puna

Horoskopi 2012 tregon se nė lidhje me punėn, ju duhet qė tė krijoni mė shumė optimizėm rreth jush, pėr tė dhėnė njė frymė tė dytė pėr jetėn tuaj tė pėrditshme e cila papritur, do tė shfaqet tepėr e ngushtė pėr ju.

Paraja

Horoskopi 2012 para tregon se Fati do tė vijė nė momentin e duhur. Me tė gjitha lehtėsitė pėr tė lehtėsuar jetėn tuaj, nė shumė detaje. Tė gjitha kėto, mund tė lehtėsojnė rrugėn tuaj drejt sukseseve tė cilat i keni patur deri tani nė zbritje, nė veēanti me planin financiar.BRICJAPI

(22 dhjetor-20 janar)

Do tė jeni pėrgjatė gjithė vitit tė ardhshėm, nėn njė impuls planetar tė dukshėm, tė cilėt do ju pėrndjekin gjatė gjithė ditėve tė tij. Kjo do ju bėjė qė tė gjeni mė shumė ndryshueshmėri dhe dritė nė jetėn tuaj. Mė shumė mundėsi pėr zbavitje dhe njohje njerėzish tė rinj. Qė tė gjitha, tė shoqėruara me njė energji tė lartė morali dhe njė sens i sė mirės qė do kundėrmojė shumė rreth jush nė vitin e ardhshėm. E gjithė kjo atmosferė, do ju ndihmojė pėr njė vit shumė tė mbarė.

Dashuria

Nė vitin 2012, meshkujt e Bricjapit, do tė hyjnė pėrmes derės sė madhe tė Erosit. Ndėrsa impulset e Uranit, tė kombinuara me ato tė Marsit dhe Venusit, do tė ndriēojnė dhe do ta bėjnė akoma mė tėrheqėse jetėn tuaj. Gjithēka mė pas, do tė korrespondojė me njė transformim total. Do tė gjeni femrėn e duhur, shpirtin tuaj binjak, me tė cilėn pse jo, do tė mendoni deri edhe martesė.

Puna

Eshtė njė sektor i cili gjithashtu do tė njohė njė ecuri tė shpejtė gjatė vitit tė ardhshėm, duke premtuar mė shumė fat dhe tė ardhura se gjatė vitit qė u mbyll. Tė gjithė do tė jenė tė pėrqendruar nė hapjen e njė biznesi tė ri, i cili gjithashtu do tė fugurojė i suksesshėm nėse e merrni pėrsipėr. Fati do tė jetė me ju, mjafton vetėm qė ta ndiqni …UJORI

(21 janar-19 shkurt)

Viti 2012 pėr meshkujt ujorė do tė jetė kryesisht i mbarė pėr ēėshtjet profesionale dhe ato tė menaxhimit. Papritur, do ta keni nė dorė fatin e jetės suaj, si kurrė ndonjėherė. E kjo, falė asaj qė keni arritur tė ndėrtoni deri tani. Vetėm se deri tani nuk ka qenė faza e konkluzioneve, ndėsra me nisjen e vitit tė ardhshėm, gjithēka do tė nisė tė shfaqė rezultatet e para pozitive.

Puna

Dielli, Neptuni and Urani do tė jenė drejtuesit e rrugės suaj pėrgjatė kėtij viti qė po troket. Ata do ju tregojnė rrugėn e duhur pėr tė mos pėrsėritur gabimet e deritanishme nė jetėn tuaj profesionale. Duke u kthyer kėshtu nė njė menaxhues tė mirė tė vetes suaj, gjė qė nuk e keni patur fatin ta bėni ndonjėherė, e kjo pėr shkak tė rrethanave.

Dashuria

Saturini do ju prijė drejt njė marrdhėnie tė fortė me seksin tjetėr, gjė qė do ju lejojė ta njihni mė mirė atė dhe tė mendoni ndryshe rreth tij. Nė kėtė aspekt, ju do tė njihni edhe mė mirė veten tuaj, prandaj ėshtė shumė e mundshme qė gjatė vitit tė ardhshėm tė ndėrmerrni hapa qė s’i kishit marrė deri mė sot, si martesė apo bashkėjetesė me pjesėn tjetėr tė zemrės suaj.PESHQIT

(20 shkurt-20 mars)

Horoskopi 2012 do tė shfaqė konkretizimin e asaj qė ju keni imagjinuar dhe me jetėn e vėrtetė. Pra, nė njėfarė mėnyre, situata kur ėndrrat do tė kthehen nė realitet. Kur ēdo gjė qė keni dėshiruar do tė kthehet nė personalizimin tuaj dhe konkretizimin e gjėrave qė ju kanė munguar deri mė tani.

Puna

Viti 2012 do tė kurorėzojė gjithė projektet tuaja, ato pėr tė cilat keni punuar deri tani. Gjė qė do tė duket tė jetė mė konkrete, gjatė pjesės sė dytė tė vitit tė ardhshėm. Njė pėrpjekje e nisur qė sivjet gjithsesi, pėr njė sipėrmarrje duket se do tė mbetet ende nė dilemė gjatė vitit tė ardhshėm, duke pritur ndoshta vitin 2013 pėr realizimin e saj.

Dashuria

Mė shumė fat nė marrdhėniet ndėrpersonale, por duhet tė dini qė pėr ta merituar atė, duhet tė jeni pak edhe nga vetja juaj. Mos u mjaftoni vetėm me vetėkėnaqsinė tuaj dhe proteksionizmin qė synoni ndaj seksit tė kundėrt, por pėrpiquni t’i jepni edhe atij hapėsirat e duhura, qė ai tė pėrfitojė mė shumė sa tė jetė e mundur pėr tė shfaqur veten e tij. Vetėm kėshtu do ta bėni tė funksionojė lidhjen tuaj.